Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu tarafından (MHK) Zonguldak'ta İl Gözlemciliği Aday Kursu yapıldı.

Futbol İl Gözlemciliğine ihtiyaç duyulan iller başta olmak üzere Zonguldak'ta da yapılan İl Gözlemci Aday Kursu Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Fabrikası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu kapsamda programa Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış ve Kurul üyeleri, TFFHGD Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya, ASKF Başkanı Kemal Demir ve futbol hakemi gözlemci adayları katıldı.

İl Gözlemciliği Kursu öncesinde bir konuşma yapan Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, “Spor branşları içerisinde en zor spor branşı tabi ki futbol. Toplumun her kesimine yayılan ve izleyici kitlesi milyonları bulan futbol sektörü gerçekten çok zor bir kulvar. Türk futboluna yeni başarılı hakemlerin yetiştirilmesinde ve keşfedilmesinde büyük öneme sahip olan Futbol Hakemi Gözlemci Kursunun Zonguldak ilimizde de açılması son derece memnuniyet verici bir durum. Spor camiası olarak çok büyük bir camiayız. Bu salonda başarılı eski futbol hakemlerini görüyorum. Böyle kaliteli bir ekiple çok güzel çalışmalara imza atılacağını düşünüyorum. Bu anlamda da bu kursumuzdan başarıyla geçerek Gözlemci olacak olan arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun temennilerinde bulunuyorum.” ifadelerine yer verdi.  

Yaş haddi nedeniyle görev süreleri biten yada görevi bırakan gözlemcilerin yerine boşalan kadroların doldurulması amacıyla tüm Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan illerde olduğu gibi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından Zonguldak’ta da Futbol Hakemi Gözlemci Kursu açıldığını dile getiren İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, “Bu salonda birbirinden değerli hocalarımı görmekten dolayı son derece mutluyum. Kendi dönemlerinde önemli başarılara imza atmış eski futbol hakemi arkadaşlarımızı bu kursta görmek gerçekten çok güzel. Son dönemlerde yaş haddi nedeniyle görev süreleri biten yada başka şehirlere giden Gözlemci arkadaşlarımızdan boşalan kadroların doldurulması gerekiyordu. Zonguldak’ta da Gözlemci eksikliğinin giderilmesi anlamında Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu tarafından İl Gözlemci Kursu açıldı. Bu sektöre hakim ve bu sektörde yıllarca emek ve hizmet vermiş siz değerli arkadaşlarımızla birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Gözlemci kursumuzun Zonguldak Futbol Hakemi camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kurs kapsamında İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış ve Eğitim Sorumlusu Osman Ender Bulut tarafından İl Gözlemci adaylarına bilgi paylaşımı yapılırken, kursa katılan Gözlemci adaylarının hepsi yazılı sınavdan da geçerli not almayı başardı.

Gözlemci kursunda özellikle bir dönem Zonguldak’ta başarılı performansları ile dikkat çeken eski futbol hakemleri Serdar Yılmaz, Ömer Tekcan, Osman Yılmaz, Rasim Çaylak, Ümit Kaya, Yıldıray Pulat ve Samet Kemal Geniş gibi isimlerin olması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan yazılı sınavdan başarılı olan gözlemci adayları 2022-2023 futbol sezonunda Futbol Hakemi Gözlemcisi olarak görev alacak.

Hukuki turnuva Hukuki turnuva

0bc8a72f-55c3-4d2a-832f-3bd13b1025df-1

49987dea-208f-4682-9209-919079bb01bc

d4ebc018-c164-4322-8be2-f92b89ed7637

2be0c202-64f3-4922-b31b-b042257ac38b

6897f5e4-da39-491b-b8da-4de84c3ef68c

Editör: Abdullah KARABACAK