Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince yürütülen "Fuhşa Teşvik, Aracılık, Yer Temini ve Zorlama Suçu" soruşturması kapsamında il genelinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Müdürlüğü'nün konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğimizce yürütülen "Fuhşa Teşvik, Aracılık, Yer Temini ve Zorlama Suçu" soruşturması kapsamında; 25.01.2023 günü Kocaeli ve İlmiz Ereğli, Kozlu ilçeleri ile İl Merkezinde yapılan eş zamanlı operasyon sonucu Ş. K. (45), H. C. (42), S. A. (47), Ş. K. (60), M. B. (22), B. E. (21) isimli toplam (6) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

    (6) şüpheli şahıs 27.01.2023 günü Zonguldak Adliyesi'ne sevk edilmiş olup çıkarıldıkları Mahkemece Ş. K.(45), H. C. (42), S. A. (47), Ş. K. (60) isimli (4) şüpheli şahıs tutuklanmış, M. B. (22) ve B. E. (21) simli (2) şahıs ise serbest bırakılmıştır.

    Şüpheli şahıslardan Ş. K. (45) izinsiz günübirlik evleri kiraya vermek ve fuhşa yer temin etmek suçundan tutuklanmıştır.

    Soruşturma kapsamında toplam (8) mağdur bayan ve (25) tanığın ifadesi alınmış, fuhuş yapıldığı tespit edilen (8) ikametin ise geçici süreyle kapatılması yönünde tutanak tanzim edilmiştir.

Gökçebey'de çaldılar, Samsun'da parçaladılar...  Gökçebey'de çaldılar, Samsun'da parçaladılar... 

    Toplum ahlakını bozan fuhşa teşvik, aracılık, yer temini ve zorlama suçu ile ikametlerini izinsiz günübirlik kiraya veren şahıslara karşı kararlı mücadelemiz devam edecektir."