Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Hatay’a dünyanın dört bir yanından destek gelmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü Fransız Arazi Sanatçısı Saype, Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’nde enkaz üzerine dev bir eser çizdi.

Eserin tanıtım toplantısına; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İsviçre Büyükelçisi Jean Daniel Rush ve Fransız Büyükelçisi Isabelle Dumont’un da katıldı.

Enkaz üzerinde 700 metre kare alana çizilen dev eser, görünümüyle dikkat çekerken anlamıyla duygulandırıyor. Öte yandan ünlü arazi sanatçısı Saype, dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla oluşturduğu ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. ayağını Hatay’da gerçekleştirmiş oldu.

Genç nüfus oranında bir ilk: Toplam nüfus 85 milyon 372 bin 377 Genç nüfus oranında bir ilk: Toplam nüfus 85 milyon 372 bin 377

 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çalışmasından ötürü Saype’yi tebrik ederek, “Çok canlar kaybederken dünyada hala insanlığın yaşamış olduğun gördük. Bu bizi mutlu etti” dedi.

7-27-1