Zonguldak'ın Devrek ilçesinde tartıştığı komşuları Hacer ve Aydın Alkan çiftine bıçakla saldıran Mert Serkan Lülleci, polis ekipleri tarafından saklandığı yerde kıskıvrak yakalandı. Hacer Alkan'ın boğazından keserek öldüren, eşi Aydın Alkan'ı ise vücudunun çeşitli yerlerinde bıçaklayarak ağır yaralayan firari katil zanlısının, operasyon sırasında polislere de baltayla saldırdığı öğrenildi.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nden konuya ilşkin açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"06.08.2022 günü saat 21:45 sıralarında Devrek Devlet Hastanesi'ne adli vaka olarak girişi yapılan, Hacer Alkan (55) ve Aydın Alkan (57)isimli şahısların henüz bilinemeyen bir nedenden dolayı komşuları Mert Serkan Lülleci isimli (25)isimli şahıs ile tartışma yaşandığı olayda kesici ve delici alet kullanma suretiyle yaralanma olduğu;

Hacer Alkan isimli şahıs kaldırıldığı Devrek Devlet Hastanesi'nde ölmüş olduğu anlaşılmış. Aydın Alkan isimli şahıs ise hayati tehlikesi mevcut şekilde Atatürk Devlet Hastanesi'ne  sevk olunmuştur.

BALTA İLE SALDIRMIŞ

Şüpheli firari şahıs Lülleci, Emniyet birimlerinin sürdürdüğü takip neticesinde saklandığı yerde yakalanma esnasında polise balta ile mukavemet göstermiş, yakalanarak gerekli adli tahkikata başlanılmıştır.

Kırat'ta yanmış erkek cesedi bulundu... Kırat'ta yanmış erkek cesedi bulundu...

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."