Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Zonguldak limanı temizlenmezse Zonguldak büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kalacak!..” diyerek yetkilileri uyardı. Alan, ayrıca Fekvaki köprünün de en kısa zamanda yıkılacağını duyurdu.

Dere yatağının bitiş noktasında limanla buluştuğu yerin Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından acilen temizlenmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Alan, Limanın sorumluluğunun da Zonguldak Belediyesi yetkisinde olmadığının altını çizdi.

Ankara ziyareti sonrasında da düzenlediği basın toplantısın Gazetecilerle bir araya gelen Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Alan, “Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile birlikte Ankara ziyaretleri gerçekleştirdik. Önce İçişleri Bakanımızı ziyaret ettik. Başsağlığı diledik. AFAD ile ilgili malumunuz bölgemizde aşırı yağışlara yönelik sıkıntılarımız oldu. Acil olarak ihtiyaçlarımız vardı. Onlarla ilgili isteklerimizi söyledik. Ödenekler sayesinde vatandaşlarımızın sıkıntısı yaşamaması için isteklerimiz ilettik.

ELMASPARK OFİSLERİ SATIŞA ÇIKIYOR

Milli Emlak Genel Müdürümüze uğradık. Orada da taleplerimizi ilettik. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla görüştük. Spor Toto Teşkilatımıza uğradık.  Artıma tesisimizin kredi ödemeleri yabancı kur bazında olduğu için bu bizi sıkıntıya sokuyor. Ödemeler konusunda görüşme yaptık. Bu anlamda da Elmaspark’ın artık satışa hazır hale gelecek. Fiyatlar belli olacak. Bakanlığımız satış ofisi kurulacak. Ofis satışlarında öncelik Fevkani Köprüsü esnafında olacak.

ZONGULDAK HALK OTOBÜSÜNE POZİTİF BAKMIYOR

Özel Halk Otobüsü ihalesi noktasında her şey yolunda ilerliyor. Birtakım dedikodular üzerinden ve afaki söylemlerle devlet yönetilmez. Şu an için aksi bir durum yok. İhale yapıyoruz giren olmuyor. İhale yapıyoruz alan firma bırakıyor. Otobüs işletme konusunda ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Kimse Zonguldak’ta halk otobüsü işi yapmak istemiyor. Bu işin yapılabilmesi için halkımızın halk otobüsüne pozitif bakması gerekiyor. Okula giden otobüse insanların otobüslerde ayakta ve tıka basa gittiklerini gördük. Bunu araştırdık ve ücretsiz otobüse binen kişilerin bu haklarını keyfi bir şekilde kullandıklarını gördük. Bazı ücretsiz kart kullananlara sorulduğunda ise, ekmek almak için otobüse bindiklerini dahi gördük. Bu tür iyi niyetli olmayan durumlar karşısında da gerçekten halk otobüsü kullanıcıların da mağdur olduklarını gördük. 15 Ağustos tarihinde ek süre vereceğiz.

FEVKANİ KÖPRÜSÜ EN KISA ZAMANDA YIKILACAKTIR!

Fevkani Köprüsü’nün yıkılması konusunda da oradaki esnaflar ticaret odası nezdinde bakanlığa dilekçe vermişler. Sürecin uzatılmasını istemişler. İdare Mahkemesine intikal etmiş bir durum. Bununla alakalı mahkeme ifademizi verdik. Bununla alakalı da bir ay uzatma talebi var. Bir ay uzatmalı da olsa Fevkani Köprüsünün yıkımına en kısa zamanda başlanılacaktır. Eylül 15’e kadar bekledikten sonra bakacağız.

ZEKİ TOSUN’A HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

Öncelikle İl Başkanı Zeki Tosun’a teşekkür ederiz. Üç dönemdir başkanlık yaptı. Partinin kurulduğu günden beri davamıza ve partimize çok büyük katkıları oldu. Kendilerine bu bağlamda teşekkür ediyoruz. Salı günü temayül yoklaması olacak. Teşkilat başkanlarımız yeni il başkanı konusunda kararını vereceklerdir. Bize de fikrimiz sorulduğu vakit illaki kendimize göre düşüncemizi dile getiririz. 

KAPUZ PLAJINI VATANDAŞIN HİZMETİNE AÇACAĞIZ

Kapuz plajında terfi istasyonunda bir patlama olunca kapattık. Sağlık Müdürümüz ile görüştük. İnceleme yapılıyor. Numuneler çıktıktan sonra duruma göre plajı hizmete açacağız. Patlak olduktan hemen 10 dakika sonra bizde plajı kullanıma kapattık. Niyetimiz bir an önce plajdaki sorunun giderilerek vatandaşın hizmetine açmak istiyoruz.

KEDİ ULAŞAMADIĞI ETE MUNDAR DER!..

Kedi ulaşamadığı ete mundar dermiş şeklinde bir atasözü vardır. Muhalefetin söylemlerini ciddiye almıyoruz. Sadece gülüp geçiyoruz. Vatandaşlarımız bizim çalışacağımızı bildiği için 25 bin kişi bize yetki verdik. Eleştirmek parayla olsa kimse eleştirmez. Ağzı olan konuşuyor. Bizim aldığımız maddi hibe desteğinin tutarı kadar dahi bir projeyi hayata geçiremeyenlerin sadece konuşmak için konuştuklarını vatandaşımızda görüyor. Biz söz verdiklerimizin fazlasını yapmak istiyoruz.

ZONGULDAK LİMANI TTK SORUMLULUĞUNDADIR!

Türkiye’nin hiçbir yerinde limanlarda korkuluk yok. Limanlarda da denize girilmediğini vatandaşımız kendisi biliyor. Oraya neden çıkma teras yaptık? Vatandaşımızın denizle haşır neşir olması anlamında oraya ne güzel çıktı yapıldı. Orada korkuluk yapılması gerçekten denize girmek isteyen birini engelleyebilir mi? Bunun cevabını herkes kendince versin. Olay yaşandı ve hepimizin içi yandı. Böyle bir olay olmasına rağmen halen daha denize girilmeye çalışılması akıl durgunluğundan başka bir şey değildir. Kaldı ki, liman Zonguldak Belediyesi uhdesinde değil. TTK bünyesinde olan bir liman için Zonguldak Belediyesi’nin suçlanması ne kadar etik?

LİMANIN İÇİNİN ACİLEN TEMİZLENMESİ GEREKMEKTEDİR!

Uzunkum'da gözden kaybolmuştu Erdal Açıcı'dan kahreden haber... Uzunkum'da gözden kaybolmuştu Erdal Açıcı'dan kahreden haber...

Bana göre konuşulması gereken konular başka iken biz nedense Zonguldak’ta kısır döngüler içinde dolanılmasını da doğru bulmuyorum! Zonguldak liman ağzındaki dereden milli kumlar liman ağzında kaldı. Bunlar temizlenmezse dereden gelen su geri döner. Buda büyük tehlike demektir. Bu Zonguldak’a su basması demektir. Dere bitişinin liman ile buluştuğu o dar alandaki kumun sürekli temizlenip suyun debisinin yüksek tutulması gerekir. Limanın içinin acilen temizlenmesi gerekiyor. Buda bizim uhdemizde olmadığı için bir şey yapamıyoruz.” dedi.

Editör: Abdullah KARABACAK