Genç gardiyan, evinde ölü bulundu Genç gardiyan, evinde ölü bulundu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Mustafa Keleş (71) cinayetiyle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Aylardır faili bulunamayan kesikbaş cinayetinde, Mustafa Keleş'in kardeşi İbrahim Keleş(62), mahkeme tarafından çelişkili ifadeleri nedeniyle tutuklanmıştı.

Olay, 21 Kasım'da Çaycuma'nın Perşembe Beldesi'ne bağlı Dursunlar Köyü'nde yaşanmıştı. Emekli maden işçisi Mustafa Keleş'in başsız bedeni, evinin yaklaşık 300 metre yakınındaki ormanlık alanda bulunmuştu. Keleş'in kesilen başına ise bir gün sonra ormanda ulaşılabilmişti. Soruşturma kapsamında ilk olarak Mayıs ayında adliyeye sevk edilen İbrahim Keleş'in de aralarında bulunduğu 11 kişi, serbest bırakılmıştı.

YENİ DETAYLAR...

Aylardır soruşturma yürüten jandarma, olay günü baltayla ormana giden İbrahim Keleş'in odun kesmeden boş küfeyle geri döndüğünü, başında kesik izi olduğunu, saklamak için de sürekli kasket taktığını ve kıyafetlerini değiştirdiğini belirledi.

Keleş, dosyaya eklenen yeni delillerle 2 gün önce yeniden gözaltına alınmıştı. Jandarma ormanda ve İbrahim Keleş’in evinin foseptiğinde cinayette kullanılan baltayı yer altı termal ve manyetik görüntüleme cihazıyla aradı. Yapılan aramadan sonuç alınamadı.

Ayrıca olay günü havanın sıcak olmasına rağmen soba yaktığı tespit edilen Keleş'in, daha önce çekilen fotoğrafından yola çıkılarak fotoğraftaki kıyafetlerinin nerede olduğu soruldu. İlkin  böyle bir kıyafeti olmadığını beyan eden zanlı, ikincisinde "Pislenmişti, yaktım" dediği öğrenildi. Öte yandan zanlının, başında yara izini soran ekiplere, evde kolona vurduğunu, sonra bacaya çarptığını ve son olarak da bahçe teline sürttüğünü belirtti.

Mahkeme heyeti, çelişkili ifadelerini göz önüne alarak Keleş'in tutuklanmasına karar verdi.