Polis, 3 ilde yaptıkları operasyonlar ile sosyal medya dolandırıcılarını kıskıvrak yakaladı. Kredi kullanamayan ya da kredi limitini artırmak isteyenlere yardımcı olacaklarını söyleyerek vatandaşı 2 milyon lira dolandıran 8 şüpheli gözaltına alındı.

Eskişehir'de emniyet güçleri tarafından sosyal medya aracılığıyla vatandaşı dolandırmaya çalışan şebeke teknik takibe alındı. İncelemeler sonucunda üç ayrı ilde operasyonlar düzenlendi.

Şüphelilerin sosyal medya sitelerinde kredi kullanamayan ya da kredi limitini artırmak isteyenlere yardımcı olacaklarına yönelik ilanlar verdiğini tespit edildi. Bir süre takip edilen şüpheliler G.K, Ş.F., D.Ö., N.Y., H.C., M.Y., F.T., E.K. ve S.Ş. Eskişehir, Bolu ve Zonguldak’ta eş zamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

47 ilde büyük operasyon... 47 ilde büyük operasyon...

TOPLAMDA 2 MİLYON LİRA DOLANDIRMIŞLAR

Şüphelilere ait 10 farklı adreste yapılan aramalarda 19 cep telefonu, 62 banka kartı, 2 tablet, 2 bilgisayar, 41 bin lira para ve çok sayıda evrak ele geçirildi. Şüphelilerin sosyal medya üzerinden iletişim kurdukları kişileri, 2 milyon lira dolandırdıkları tespit edildi.

Eskişehir’e getirilen 8 zanlı, sağlık kontrolünden geçirilerek Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Editör: Abdullah KARABACAK