Adalet ve Kakınma Partisi (AK Parti) eski Zonguldak İl Başkanı Mehmet Celil Uzun, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Milletvekili aday adaylığı başvuru evrakını AK Parti Genel Merkezi’ne teslim ettiğini açıklayan Uzun, şunları söyledi:
‘’Genel merkezimizle yaptığım istişareler sonucunda 28. dönem genel seçimlerinde Zonguldak milletvekili aday adayı olup, Zonguldak’ımıza hizmet yolunda tekrar kolları sıvama kararı almış bulunmaktayım. Kurucu üyesi olarak başladığım siyasi hayatımda evim, yuvam olan AK Parti kademelerde bulundum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu dava yolunda görev ayırt etmeden, bayrak asmaktan, sandık görevlerinden il başkanlığına kadar  Zonguldak’ımıza hizmet yolunda tarafıma atfedilen tüm görevleri, ‘aşk ile koşan yorulmaz’ anlayışıyla ifa etmeye çalıştım. Bu güne kadar zaferlerle çıktığımız, rekorlar kırdığımız tüm seçimlerin tekrarına Allah’ın izniyle 2023’te Türkiye Yüzyılında tekrar şahit olacağız. 
Kuruluşundan bu yana birlikte çalıştığım dava arkadaşlarıma, benden desteğini esirgemeyen hemşehrilerimize şükranlarımı sunarım ve hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet dilerim. Ayrıca bu kutlu hizmet yolunda aday adayı olan ve olacak kardeşlerime başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun.’’

MEHMET CELİL UZUN 

1960 yılında Adapazarı'nda dünyaya geldi. AK Parti’nin kuruluşunda yaklaşık 3 dönem il başkanlığı görevinde bulundu.
Celil Uzun, evli ve 3 çocuk babasıdır.
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, AK Parti'den Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediye Başkan adayı olmuştu.’’

Üstünyer'den Erdem'e trafik önerisi... Üstünyer'den Erdem'e trafik önerisi...

EDİTÖR: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK