Kocaeli'nde karısını ve oğlunu öldürüp kızını yaraladıktan sonra intihar eden Zonguldak Çaycumalı emekli uzman çavuş Nevzat Acar'la ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Acar'a daha önce uzaklaştırma kararı verildiği, önce bina girişinde oğlunu ve kızını vurduğu, ardından da yukarı çıkıp kendisini polise ihbar eden karısını öldürdüğü ortaya çıktı.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde yaşanan aile katliamında yeni detaylar belli oldu. Uzman çavuşun oğlunu ve kızını apartman önünde, yukarıya çıkarak polise ihbar veren eşini de o esnada kurşun yağdırarak katlettiği öğrenildi. Öte yandan eşiyle boşanma aşmasındaki uzman çavuşa iki yıl önce de uzaklaştırma kararı verildiği, sağlık durumunun ciddiyetini koruyan kızının ise evlik hazırlığı yaptığı kaydedildi.

ÖNCE KENDİSİNE ENGEL OLAN ÇOCUKLARINI VURMUŞ

Emekli uzman çavuş Nevzat Acar, Zonguldak'tan dün akşam ailesinin yaşadığı Gölcük ilçesine geldi. Nevzat Acar apartmanın girişinde oğlu Oğuz Can ve kızı Nur Seda Acar ile tartışmaya başladı. Anne Züleyha Acar, daireye çıkarak polise eşinin kendisini ve çocuklarını öldüreceğini ihbar etti. Nevzat Acar yukarıya çıkmasına engel olmaya çalışan oğlu ve kızını tabancasını çıkartarak vurdu.

EŞİNİ POLİSLE KONUŞURKEN ÖLDÜRMÜŞ

Apartmandan çıkarken çevreye ateş etmeye devam eden Nevzat Acar, eşini de polisle konuştuğu esnada katletti. Daha sonra apartmanın girişine inen Nevzat Acar tabancayı kafasına doğrultup ateşleyerek intihar etti. Sağlık ekiplerince oğul Oğuz Can Acar'ın olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edilirken, Nevzat ve eşi Züleyha Acar hastanede hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Nur Seda Acar'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

UZAKLAŞTIRMA ALŞMIŞ

Züleyha Acar'ın şiddetli geçimsizlik sebebiyle eşi Nevzat Acar'dan boşanmak istediği ortaya çıktı. Uzman çavuşa 2021 yılında uzaklaştırma kararı verildiği, ağır yaraladığı kızının ise evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi. Polis ekiplerince olay yerinde yapılan incelemede tabanca, 3 şarjör ve çok sayıda mermi kovanı olduğu gözlemlendi. Nevzat Acar'ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere Zonguldak'a gönderildi.

CENAZESİ ÇAYCUMA'YA GETİRİLDİ

Nevzat Acar'ın cenazesi memleketi Zonguldak’ın Çaycuma beldesine bağlı Yukarıdere Köyü Aşağı Mahalle'ye getirildi. Acar'ın cenazesi mahalle camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Yukarıdere aile mezarlığına defin edilecek.

47 ilde büyük operasyon... 47 ilde büyük operasyon...

Anne Züleyha Acar ile oğlu Oguzcan Acar'ın cenazeleri ise yarın Çaycuma ilçesine Bağlı Karalar Mahallesi'nde defin edileceği öğrenilirken kızı Nurseda Acar’ın ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Öte yandan Nevzat Acar'ın kardeşi uzman çavuş Taner Acar’ın da 2001 yılında intihar ederek hayatını kaybettiği öğrenildi.