Fatih Erbakan'dan önemli açıklamalar...

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Zonguldak'ta partisinin 2. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Dedeman Otel'de düzenlenen kongre partililerin geniş katılımıyla gerçekleşti. İktidarın ekonomi politikası ile altılı masaya eleştirilerde bulunan Erbakan, gelecek seçimde partisinin yeniden iktidar olacağını, bütün kaynakları asıl sahibi olan millete vereceklerini söyledi. Erbakan ayrıca partisine geçen CHP'li meclis üyesi Tayfun Bektaş'a rozetini taktı.

Amasra'daki maden patlamasına değinen Erbakan, ekonomideki sorunlar üzerinden hükümete yüklendi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'ın eleştirilerinden Millet ittifakı üyelerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de nasibini aldı.

Kongrede ilk konuşmayı İl Başkanı Necdet Sarı yaptı. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, "Bizim başka taraflara savrulmamızı engelleyen, önce Erbakan Vakfını kurup milletimizden gelen coşku ve isteğe dayanamayarak Yeniden Refah Partisini kuran Dr. Fatih Erbakan'a çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Hanım kardeşlerimizle, genç kardeşlerimizle ve teşkilatlarımızla bugüne kadar gitmediğimiz ilçe, köy ve mahalle kalmadı. Biz Zonguldak'ta düzenli çalışan bir siyasi partiyiz. Ama ondan önce de biz Milli Görüşün Yeniden Refah partili erleri olarak hem davamızın bekçisi, hem Milli Görüşümüzün tek temsilcisi olarak son nefesimize kadar partimizi iktidar yapmak için çalışacağız. Sayın Genel Başkanımıza tekrar hoş geldiniz diyor, kongremizin Zonguldak'ımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

PARTİSİNE GEÇEN CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNE ROZETİNİ TAKTI

Necdet Sarı’nın tek liste ile aday olduğu kongre, partililerin katılımıyla gerçekleştirildi. İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen’in de katıldığı kongreye ayrıca sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Kongrenin sonunda CHP’li Gelik Belediyesi Meclis Üyesi Tayfun Bektaş’ın Yeniden Refah Partisi’ne geçmesi nedeniyle parti rozetini Genel Başkan Fatih Erbakan taktı. Kongrede Fatih Erbakan’a üzerinde 3 bini aşkın madencinin isminin yazılı olduğu tablo ve Devrek bastonu hediye edildi.

GARİBAN MADENCİNİN FITRATINA HEP ÖLMEK DÜŞÜYOR

Babası merhum Necmettin Erbakan'dan devraldıkları siyasi çizgi gereği maneviyat ve ahlak unsuruna vurgu yaptı. Geçen hafta Bartın'ın Amasra ilçesinde, 41 maden işçisinin vefat ettiği TTK'ya ait maden ocağındaki patlamaya değinen Erbakan, "Eğer bu acıları üst üste yaşıyorsak, tarih tekerrür ediyorsa, bu bizim gerekli tedbiri almamamızdandır ve ihmallerden dolayıdır. İşte Türkiye taşkömürü madenciliğinde en fazla can kaybının yaşandığı ülkelerden bir tanesidir.  Dünyada da üst sıralardadır. Biraz önce bahsedildiği gibi güvenlik tedbirleri bakımından dünyada en son sıralardayız. Bu işin fıtratında var deniliyor ama nasıl bir ülkeysek, nasıl bir anlayışa sahipsek gariban, helal ekmeğinin peşindeki madencilerimizin fıtratına sürekli ölmek düşüyor. Ama bir avuç imtiyazlı holdingin fıtratına da sürekli olarak milyar dolarları kazanmak düşüyor." ifadesini kullandı.

23 Ekim 2005 tarihinde hayatını kaybeden annesi Hatice Nermin Erbakan'ı da anan Erbakan, "Sözlerimizin başında saliha bir kul olan Hatice Nermin Erbakan annemizin vefat yıldönümü dolayısıyla kendisine ve ahirete intikal etmiş bütün dava büyüklerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bizleri de kendileriyle cennetinde buluştursun" diye konuştu.

MİLLET İTTİFAKINA DA YÜKLENDİ

Konuşmasında Millet İttifakı'nı da eleştiren Erbakan, "Vatandaşın gündemi ekonomik kriz, faturaların ödenmemesi iken; bunlar kendilerine değişik gündemler bulup, kayıkçı kavgası ile Türkiye'nin gündemini işgal edip, 85 milyonu oyalama peşindeler. Kılıçdaroğlu, en son kaçar gibi Amerika'ya gitti. Basın mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp, 8 saat ortadan kayboldu. Gizleyecek ne var? Sadece bu da değil; Sayın İmamoğlu da belediye başkanı olur olmaz koşa koşa Londra'daki Chatham House'a gitti. Dünya siyonizminin en önemli kuruluşlarından olan Chatham House, kendisine ödül verdi. Arkasından Türkiye'de, İstanbul kar esareti altındayken İngiltere Büyükelçisi ile gizli bir balık yemeğinde olduğu ortaya çıktı. Nedir bu gizli saklı görüşmelerin gündemi? Bu aziz milletten neyi saklıyorsunuz?" dedi.

Başkan adayından ZGC’ye üst düzey ziyaret... Başkan adayından ZGC’ye üst düzey ziyaret...

HAMBURGER YEMEYİ NİYE SAKLIYORSUNUZ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretindeki 8 saatini soran Fatih Erbakan, "Millet İttifakı'nın en büyük partisinin genel başkanı kaçar gibi Amerika'ya gitti. Orada 8 saat ortadan kayboldu. Basın mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Ne yaptınız 8 saat deyince, 'Hamburger yedik' diyor. Hamburger yemek 8 saat sürer mi deyince 4 saat gidiş 4 saat geliş yol vardı onun için 8 saat oldu. Peki hamburger yemeyi neden gazetecilerden saklıyorsunuz? Bir insan 4 saatte gitse, 8 saatte gitse hamburger yemeye gazetecilerle, korumalarla beraber gidersin. Bunda gizlenecek ne var? Sadece bu değil İmamoğlu, belediye başkanı olur olmaz koşa koşa Londra'ya dünya siyonizminin en önemli kuruluşlarından birine gitti. O kuruluş kendisine ödül verdi. Orada konuşma yaptı. Arkasından Türkiye'de İstanbul kar esareti altındayken İngiltere Büyükelçisi ile gizli bir balık yemeğinde olduğu ortaya çıktı. Şubat ayında Amerikan büyükelçisi koşa koşa İmamoğlu'nu ziyarete geldi. Nedir bu gizli saklı görüşmelerin gündemi. Bu aziz milletten neyi saklıyorsunuz" dedi.

CHP'nin ardından İYİ Parti heyetinin de ABD'ye gittiğine değinen Fatih Erbakan, "Sadece bunlar değil, şimdi de altılı masanın diğer ortaklarından İYİ Parti heyeti tam da seçimlerin arifesinde Amerika'ya gidiyor. Amerikan Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşüyor. 'Efendim biz dış politikayı konuştuk. Irak, Suriye meselesini konuştuk.' Şimdi sırası mı tam seçimlere giderken. İktidar olursunuz o zaman zaten Amerika ile masaya oturur konuşursunuz. Tam da muhalefetteyken seçimlerin arifesinde koşup gidiyorsunuz. Bundan daha da fecaati CFR olarak bildiğimiz Amerikan derin devleti, bu kuruluşun Ortadoğu ve Türkiye politikaları şefi açıklama yaptı. Açıklamasında 'İYİ Parti yetkilileri bizden randevu talep ettiler' dedi. Onun açıklamasıyla bu da ifşa olmuş oldu. Bu noktada tabii ki aklımıza çok sorular geliyor. Altılı masanın seçim öncesinde peş peşe sır ziyaretleri ne anlama geliyor. Dış güçlerle, dünya siyonizmiyle neyin pazarlığı yapılıyor. Kapalı kapılar arkasında ne görüşülüyor. Bu milletten ne gizleniyor. Bunları sormak bizim de, aziz milletimizin de hakkıdır biz Yeniden Refah Partisi olarak" dedi.

366d5faa-46a5-4dff-9aba-266998ec56c5

a011402d-a474-4736-bee5-2292b8ae5c25

0b9c6137-d631-4a99-864d-9a40cc527f6b

0c53b9ad-08e9-4faf-a2c8-8534bf9d189c

8a048920-3e6f-4d67-bf2f-51a06d609ece

1c1a6f56-653c-4713-97dc-ddd389ee5548

ab533f5f-af0b-40f5-bc65-e1cdd0eb17a7

ec20b3c6-3cb0-4d5e-bf55-009759f0c27a

f7dd68d6-6b26-408c-b773-03212390284b