Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den milyonları ilgilendiren bir açıklama geldi. 3600 ek gösterge ve EYT hakkında konuşan Bilgin, Temmuz ayını işaret etti. Bilgin, "Emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur, işçi ve emeklileri ilgilendiren açıklamalarda bulundu. 3600 ek gösterge ve EYT hakkında konuşan Bilgin, "3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli meselesi, EYT meselesi de var. Bunlar dosya dosya hepsi önümüzde." dedi. Bilgin, Temmuz ayında emekliler içinde bir hazırlık olduğunu belirtti.

Enflasyonun ciddi boyutlara ulaştığını belirten Bilgin, "Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması." ifadelerini kullandı.

Bilgin'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

ÜLKEMİZ HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

''Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

EMEKLİLERİ KORUYACAĞIZ

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 EK GÖSTERGE VE EYT MESAJI

Başkandan madencilere bayram müjdesi! Başkandan madencilere bayram müjdesi!

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.''

Editör: Abdullah KARABACAK