Gökçebey Özel Eğitim Uygulama Okulunda, Zonguldak Engelliler Meclisi Otizmli Bireyler Devrek Temsilcisi Sibel Toplu tarafından Gökçebey Kaymakamı Emrah Aslan ve özel eğitim görevlilerine, "Dünyayı Otizmin Gözünden Gör - Sanal Gerçeklik" sunumu yapıldı.

Otizmli çocuk annesi olan Zonguldak Engelliler Meclisi Otizmli Bireyler Devrek Temsilcisi Sibel Toplu, Gökçebey Özel Uygulama Okulunu ziyaret eden Gökçebey Kaymakamı Emrah Aslan'a, "Dünyayı Otizmin Gözünden Gör - Sanal Gerçeklik" adlı projesini anlattı. Kaymakam Aslan'a otizmli çocukların eğitim ihtiyaçları için destekte bulunmalarını rica etti.  

Kan rekortmeni esnafa plaket verdi Kan rekortmeni esnafa plaket verdi

Zonguldak Engelli meclisi otizmli bireyler Devrek temsilcisi Sibel Toplu yaptığı açıklamada, "Ben otizmli bir çocuğun annesiyim ve çocuğumun eğitim anlamında bazı ihtiyaçları var. Okul dışında ihtiyaçlar mesela sanatsal etkinliklere katılmak, spor yapmak, ritim duygusunu geliştirmek. Bunlar lüks gibi gözükebilir ama otizmli bir çocuğun rehabilite olması için bunlar lüks değil temel ihtiyaçlarıdır. İnsanların otizmli bir çocuğun ihtiyaçlarını fark etmesi için onun gözünden dünyayı görmesi şart, o yüzden bu projeyi hayata geçirdim.

Toplum otizmli çocuklara, çocuklarımız ise topluma adapte olamıyor. Doğru eğitim desteği, çocuklarımızın topluma uyum sürecini kolaylaştıracaktır. Ben buna inanıyorum." dedi.

fc7b9759-fa48-4edd-81e2-9b59d75bef8d

e14ecddb-ff22-4d70-8789-2796f5142cd0