Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 16 Haziran'da yapılan 'Dümen Operasyonu'nun Zonguldak ayağında gözaltına alınan 15 kişi'den 4'ü tutuklandı.

Zonguldak KOM ekipleri tarafından 3 ay takip edilen şüphelilerin, emekli vatandaşların ödenmeyecek krediler çekmek, bilgileri dışında kredi kartı çıkartarak harcama yapmak, kredilerden komisyon almak ve bu şahıslara müşteri temin etmek iddiasıyla Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Zonguldak, Tekirdağ, Kocaeli, Ankara ve Bartın illerinde 15 şüpheliye operasyon düzenlenmişti.

Gelik'te nitelikli yağma ve tefecilik operasyonu... Gelik'te nitelikli yağma ve tefecilik operasyonu...

Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda (2) adet pos cihazı, değişik kişilere ait çok sayıda banka ve kredi kartı, çok sayıda senet ve sair evraklar ele geçirilmişti.

Adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 10’u Savcılık ifadesinden sonra, Ü.K. isimli şahıs ise Adli Kontrol hükümleri uygulandıktan sonra serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilen A.U. (45), A.B. (40), Ş.A. (46) ve Z.B. (41) olmak üzere biri kadın 4 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. dilmiştir.

z2

Editör: Abdullah KARABACAK