Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde Hatay'da dünya evine giren Elif ile Halil İbrahim Aksoy çifti, İskenderun'da tuttukları ev, evlendikleri gün enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti. Kız kardeşini kaybeden ağabey, 3.5 aylık kullanabileceğia kardeşinin adını verdi.

Asrın felaketi olarak depremde kalıntılarını giderme, arama-kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Geriye ise acı hikayeler kaldı. Kurulan çadır kentlerde kalan ailelerin ibretlik hikayeleri dikkat çekiyor. Depremden köpeklerinin hayvanların kurtardığı dile getiren Elif Belli, "Yatıyorduk, bir tane köpeğimiz var onun sayesinde hayatta kalıyoruz, o bizi uyandırdı" dedi.

"GELİN-DAMAT DÜĞÜN GECESİ ÖLDÜ"

3.5 aylık yeğeni Asel bebeğe, düğün günü vefat eden halasının adını verdiklerini kaydeden Elif Belli, "Depremin olduğu günün akşamı düğün oldu. Pazar günü Elif ile Halil İbrahim'in düğünüydü. Kişi İskenderun'da ev tuttu. Demez, orada vefat etti.Düğün günü İskenderun'da tuttukları evde öldü.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne minnettarız.Bize ilk ulaşan onlar oldu.Onlar sayesinde biraz rahatlıyoruz.Haklarını helal etsinler bize" dedi.

ÖLEN GELİNİN KARDEŞİ DÜĞÜN GECESİNİ ANLATTI

Kız kardeşi Elif Aksoy'un düğün gecesi öldüğü belirten ağabey Murat Bilge, "O gece burada karla karışık yağmur yağıyordu. 'Yol kapalı' dediler. Damadın anne-babası, 'gelin burada oturun. Kahve içersiniz' dediler. Kız kardeşim kayınvalidesinde oturduktan sonra, gece saat 3.30 gibi buradan İskenderun'a geçti. Kız kardeşimi götüren arkadaş anlatıyor, 'eve geçtiler ikinci kat. 30-40 metre ilerledim, kıyamet koptu.' Tek tek binaların çöktüğünü gördüğünü söyledi" şeklinde konuştu.

Ebeveynler dikkat! O uygulamanın hedefinde çocuklar var Ebeveynler dikkat! O uygulamanın hedefinde çocuklar var

Düğün gecesinde hayatını kaybeden gelin damattan geriye ise, depremden saatler önce çekilmiş fotoğraf ve fotoğrafta kaldı. Görüntülerde nikahları kıyılan çiftin, salona girerken ve dans etmeye yer alıyor. Bilge ailesinden geriye kalan bir fotoğraf ise acının kanatlarını ayırdı. Fotoğrafta yer alan 6 kişinin 5'inin hayatını kaybettiği, bir kız çocuğunun ise yaralı olarak kurtulduğu öğrenildi