Araç muayenelerinde yeni dönem! Artık zorunlu olmayacak Araç muayenelerinde yeni dönem! Artık zorunlu olmayacak

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, dün geceden bu yana aralıksız süren yağmur nedeniyle Devrek deresi taştı. İlçede bir çok ev ve iş yerini su bastı. Onarca araç sel sularında sürükenirken tavuk çiftlikleri sular altında kaldı. 

Devrek Belediye Başkanlığı’nın yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Devrek şehir merkeziyle Karşıyaka Mahallesi’nin ulaşımını sağlayan Asma Köprü yıkıldı. Karşıyaka Mahallesi Çomaklar Deresi taştı, Saat Kulesi meydanı ve iş yeri sular altında kaldı. Devrek Devlet Hastanesi bölgesi sular altında kalırken, TOKİ Evleri’nin birinci katlarını su bastı. Devrek-Beycuma kara yolu üzerinde bulunan tavuk çiftlikleri sel suları altında kaldı, binlerce tavuk telef oldu. Eski Terminal Alanı’ndaki Belediye Oto Parkı’nı su bastı, belediye çalışanları olağanüstü bir gayretle araçları tahliye etmeyi başardı. Karşıyaka Mahallesi’ndeki birinci katları su bast, cadde üzerindeki araçlar sel suları nedeniyle sürüklendi.
TOKİ konutlarına bir hasta için giden ambulans sular altında kaldı, Devrek Belediyesi İtfaiye araçları ambulansı kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Hışıroğlu Deresi taştı, ev ve iş yerleri sular altında kaldı. Yağmur nedeniyle Ağalar Mahallesi’nin bir bölümüne sabahtan beri elektrik verilemiyor.’’

‘’CAN KAYBI OLMASIN İSTİYORUZ’’

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da açıklamasında, belediye araçlarının çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirterek, şöyle dedi:
‘’Halkımıza büyük geçmiş olsun. Belediye olarak tüm çalışanlarımız, araçlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Can kaybı olmasın istiyoruz. Şehir merkezimiz bu durumdan olumsuz etkilendi. Belediye olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Görevimizin başındayız.’’
Bu arada Devrek’in köylerinde de yağışın etkili olduğuna dikkat çekildi.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

F0mRHKGXoAADseI

fdb04589-78fb-4615-a03c-b62fe162b7a3

38cde41b-b098-44ae-a408-1608f21ec4b1

ea136d0d-e541-44ef-b6c4-8cc277f5ab7c

92ec4758-70e8-408c-bba8-fb7135aea862