Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin (ZGC) 35. Olağan Genel Kurulu  sonrası mevcut başkan Derya Akbıyık, yeniden başkanlığa seçildi.

ZGC Lokali'nde gerçekleştirilen 35. Olağan Genel Kuruluna Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Genel Maden İşçileri Sendikası Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Levent Altun, Basın Vakfı Başkan Yardımcısı Oğuzhan Bayrak, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, SP İl Başkanı Burak Erol, Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Şahin Ören, Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı,  Öz Orman iş Başkanı Levent Işıktaş, Merkez Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Yaman, ZBEÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Tuğba Akdal, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel, Devrek ZGC Temsilcisi Hakan Çavuşoğlu, Çaycuma ZGC Temsilcisi Davut Uyar, gazeteciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Olağan Genel Kurulu Divan Başkanlığını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yılmaz Karaca, üyeliklerini ise Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Levent Altun, Avrasya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oğuzhan Bayrak ve gazeteci Seher Cinal yaptı.                                                                                                            

ZGC başkanı Derya Akbıyık yaptığı konuşmada gazeteciliğin zorluklarına değinerek şunları söyledi:

AKBIYIK: YEREL BASIN YAŞAMALI

ZGC Başkanı Derya Akbıyık, kongrede yaptığı konuşmada, yerel basının çok büyük zorluklar içinde yaşama mücadelesi verdiğini belirterek kamu tasarruf tedbirlerinin Anadolu basınını zor durumda bıraktığını kaydetti.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinin üç yıllık çalışma raporu ve faaliyet alanları kapsamında yoğun çalışmalar gerçekleşmiştir. ZGC kendi adına ülke genelinde çok önemli bir STK görevi üstlenmektedir. Gazetecilerin kurumsal yapısı ile ilgili mülki amir pozisyonundadır." dedi.

Akbıyık, şunları söyledi:

"Tasarruf genelgelerinin sekiz sayfalık ayrıntılı genelgesi bizlerin de önünde, öncelik yerel basın olmamalı, öncelik yerel basının yaşatılması olmalı. Madem dördüncü gücüz bu güç hiçbir tasarruf tedbirlerine bahane olmamalı, aksine tasarruf tedbirlerinden uzak olmalı. Bu noktada mazeret kabul etmiyoruz, yerel basının yaşaması olmazsa olmaz düşüncesindeyiz. Ve bu konuda yoğun mücadelemiz her bakımdan sürecektir.”

Yapılan konuşma, dilek ve temennilerin ardından oylamaya geçildi.

ZGC’NİN YENİ YÖNETİM ŞU ŞEKİLDE

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

ZGC ASİL YÖNETİM KURULU

Hakan Çavuşoğlu

Seçkin Kırarslan

Hasan Atik

Ali Cinal

Onur Altındağ

Orhan Akyüz

Bunlar da ZBEÜ’nün en küçük mezunu... Bunlar da ZBEÜ’nün en küçük mezunu...

Doğan Bostancı

Sermet Aksu

Davut Uyar

İsmail çelik

Ercan Demir

Aysun Doruk

Cüneyt Özfidan

Haydar Yağız

DENETİM KURULU ASİL

Yüksel Çimkeoğlu

Süleyman Şen

Özcan Çelik

ZGC ONUR KURULU

Şaban Yılmaz

Kenan Çavuşoğlu-Sami Dinç

Adnan Küçükvar- Cevdet Akgün

Şafak Erel- Mıhammet Karapınar

Ali Ceylan- İbrahim Necati Günay

Muzaffer Akgün

(Haber-Seçkin Kırarslan-Ercan Demir)

Ea7C75B4 A3C6 484D 8761 5B00D3216D62

3038D8E4 10D5 4688 8158 628316Fa08D9 (1)

Editör: Abdullah KARABACAK