YÖK Başkanı Özvar, depremin vurduğu illerdeki öğrencilerden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacağını söyledi. Ayrıca katkı payı ve öğrenim ücreti ödeyen öğrencilere ise ücretleri, yükseköğretim kurumlarında iade edilecek.

Maraş merkezli depremlerin ardından 10 il enkaz altında kaldı, resmi verilere göre 44 binden fazla vatandaş yaşamını yitirdi. Depremlerin vurduğu kentlerde sağ kurtulanlar da soğukta yaşam mücadelesi veriyor. OHAL ilan edilen bu illerde eğitime ise ara verildi.

Bugün Resmi Gazete'de, 'OHAL Kapsamında Yükseköğretim Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi' yayımlandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, kararnameye ilişkin, "Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca depremden etkilenen öğrencilerimizden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak. Öğrencilerimize bu kolaylığı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim" dedi.

O tarihten sonra sıcaklıklar artıyor O tarihten sonra sıcaklıklar artıyor

YÖK Başkanı Özvar, katkı payı ve öğrenim ücreti ödeyen öğrencilere ise ücretin yükseköğretim kurumlarında iade edileceğini kaydetti.