Bursa'da çöp evde bulunan C.M.A., Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra devlet koruması altında kaldığı Antalya Çocuk Evleri Sitesi'ne yerleştirildi. Rektör Özkan küçük çocuğu ziyaret ederken, koruyucu aile konusunda çağrıda bulundu. Özkan, ''İmkanı olan herkes lütfen evlerinin kapılarını bu çocuklara açsın. Bence dünyadaki en büyük tatminlerden bir tanesi" ifadelerini kullandı. Özkan, ayrıca C.M.A.'nın çok mutlu ve sosyalleşmiş olduğunu da sözlerine ekledi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'da çöp evde uygunsuz koşullarda yaşarken bulunduktan sonra AÜ Hastanesi'nde tedavisi yapılan C.M'yi devlet koruması altında kaldığı Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Antalya Çocuk Evleri Sitesi'nde ziyaret etti. Rektör Özkan'a Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Atik ile Antalya Çocuk Evleri Sitesi yöneticileri ve hocaları eşlik etti.

''MUTLU VE SOSYALLEŞMİŞ''

   Zonguldak'ın vazgeçilmez tadı: Cevizli Kömeç   Zonguldak'ın vazgeçilmez tadı: Cevizli Kömeç

C.M.A. ve devlet korumasındaki çocuklarla vakit geçiren Rektör Özkan, sohbet edip, masa tenisi oynadı. C.M.A.'da gördüğü gelişimden mutluluk duyduğunu vurgulayan Özkan, "C.M.A. hastanemize 25 Temmuz'da geldiğinde 17 kiloydu. Hareket etmekte güçlük çekiyordu. 21 günlük tedavinin sonucunda taburcu ettiğimizde artık sağlığına kavuşmuş, rahatlıkla yürüyebiliyordu.

Taburcu olduktan sonra devlet koruması altına alındı. Ziyaret etmek için C.M.A.'nın ortamına alışmasını bekledik. Onu bu kadar mutlu ve sosyalleşmiş görmekten gerçekten çok mutlu oldum" dedi.