Kasım ayının başlamasıyla beraber öğrencileri tatil heyecanı sardı. "Ara tatil ne zaman?" sorusunun yanıtı MEB 2022-2023 takviminde belli oldu. Peki, Ara tatile kaç gün kaldı? İşte, ilk ara tatil tarihi ve konu hakkında bilgiler.

Kasım ayının gelmesiyle beraber okullardaki ilk ara tatil için geri sayım başladı. Öğrencilerin ve velilerin büyük bir merakla araştırdığı "ara tatil ne zaman?" sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2022-2023 takviminde belli oldu.

Takvimin açıklanmasıyla beraber ara tatilin ne zaman başlayacağı, kaç gün süreceği ve diğer ara tatilin ne zaman başlayıp biteceği gibi konular merak konusu oldu. Peki, Ara tatile kaç gün kaldı? İşte, ilk ara tatil tarihi ve konu hakkında bilgiler.

1 hafta tatil yapma şansına sahip olacak olan öğrencilerin merakla araştırdığı "ara tatil ne zaman?" sorusu, son günlerin popüler konuları arasında yer almaya başladı. Milli Eğitim Baknalığı'nın yayımladığı takvim bilgilerine göre; ara tatilin başlangıç tarihine çok az bir zaman kalırken öğrencileri tatil heyecanı sardı. Öte yandan öğrenciler ara tatilde karne almayacak. İşte, 2022 KASIM ARA TATİLİ tarihi...

ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı tarihlere göre bu yıl ilk ara tatil, 14-18 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Tatil cuma günü ders bitiminde başlayacak ve bir sonraki pazartesi günü eğitime devam edilecek.

İkinci ara tatil ise 17-20 Nisan 2023'de ise ikinci ara tatil yapılacak.

MEB duyurdu: Okullara seçim tatili MEB duyurdu: Okullara seçim tatili

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Sömest tatili 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Tatil, 20 Ocak cuma günü ders bitiminde başlayacak ve 6 Subat pazartesi gününde de eğitime yeniden devam edilecek.