Yeniden Refah Partisi Genel Merkez MKYK Üyesi ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner, MKYK Üyesi Av. Mustafa Karadağlı, Başkanlık Divanı Üyeleri ve Ankara Gençlik Kolları, devam eden Çin zulmüne karşı Uygur Türkleri'nin yalnız ve sahipsiz olmadıklarını haykırmak için Çin Büyükelçiliği önünde basın açıklamasında bulundu.

Konuşmalarına İstanbul Çin Konsolosluğu önünde Uygur Türklerine karşı yapılan müdahale ve üslubu asla kabul etmediklerini belirterek başlayan Güner, insanlığın bu zulme karşı adeta üç maymunu oynadığını kaydetti.

Bu zulmün sadece Uygur Türklerine değil, Çin hükümetinin İslam düşmanlığının dışa vurmasıyla tüm Müslümanlara yapıldığını ifade etti.

Merhum Necmettin Erbakan'ın hayali olan İslam Birliği'nin önemine vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bakacakkadı belediye başkan adayı oldu... Bakacakkadı belediye başkan adayı oldu...

"Erbakan Hocamızın vefatına kadar sürekli vurguladığı İslam Birliği’nin önemi bugün bir kez daha anlamış olduk. Eğer İslam birliği kurulmuş olsaydı bugün sadece Doğu Türkistan’da değil dünyanın hiç bir köşesinde zulme uğrayan bir mazlum kalmazdı. İnşallah Yeniden Refah iktidarında Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan öncülüğünde İslam Birliği’ni kuracağız ve önce ülkemize sonra tüm dünyaya Refah getireceğiz. Buradan zalim Çin hükümetini Hz. Ali (r.a)’nin bir sözüyle uyarıyoruz. 'Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır. Eğer mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır'."

WhatsApp Image 2022-12-03 at 17.53.48 (2)

Editör: Abdullah KARABACAK