Merkez Hakem Kurulu (MHK) 2022-2023 sezonu hakem ve gözlemci kadrolarını açıkladı. Kurul, Türk hakem camiasının önemli isimleri arasında yer alan Zonguldaklı Cem Papila’yı, Süper Lig gözlemci kadrosuna dahil etti. Papila, Zonguldak’ta başlayıp Ankara’da sürdürdüğü hakemlikte Süper Lig ve FIFA hakemi olarak zirveyi görmüştü.

Süper Lig ve FIFA hakemliği kariyerlerinin ardından 2006 yılında düdüğünü duvara asan Cem Papila, yıllar sonra yeniden Süper Lige geri döndü. Papila, Merkez Hakem Kurulu tarafından 2022-2023 sezonu Süper Lig gözlemci kadrosuna alındı. Ankara, Antalya, Burdur, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mersin ve Trabzon bölgesinden 25 kişinin yer aldığı kadronun ilk sırasında yer alan Papila, bundan sonraki süreçte Süper Lig müsabakalarında Ankara bölgesini temsilen gözlemci olarak görev alacak.

Hakemlikte büyük bir tecrübe ve deneyime sahip Cem Papila, 2021 yılında Merkez Hakem Kurulu bünyesinde “yetiştirici” rolüyle hakem mentörü sorumluluğu almış, geçen yıl da yine Merkez Hakem Kurulu kararıyla Ankara İl Hakem Kurulu başkanlığına atanmıştı.

Kömürspor 3. Lige düştü Kömürspor 3. Lige düştü

Cem Papila'nın gözlemci olarak atanması memleketi Zonguldak'ta ve spor çevresinde de memnuniyetle karşılandı.