Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(ZBEÜ) Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu ile Çaycuma Meslek Yüksekokulu, bugün afetzede çocukları ve annelerini kampüste ağırladı.

Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcının organizasyonunda düzenlenen etkinliğe Çaycuma Kampüsündeki Kredi Yurtlar Kurumuna yerleşen 130 depremzede çocuk ve anneleri katıldı. Her iki meslek yüksekokulunun akademik ve idari personeli de etkinlikte hazır bulundu.

Öğleden önce başlayan etkinlikte, yaşları 1 ile 17 arasında değişen çocuklara önce Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Vakfının destekleriyle ve meslek yüksekokulu personelinin katkılarıyla hazırlanan oyuncaklar ile kırtasiye malzemeleri dağıtıldı ve ardından Çaycuma Yükseköğrenim Kurumlarını Destekleme Derneği ve personelin destekleri ile alınan pamuk şeker, kek, çikolata ve meyve suyu ikram edildi.

Üniversitemiz personeli ile çeşitli oyunlar oynayan ve müzik eşliğinde eğlenen çocuklar sayesinde kampüs renkli görüntülere sahne oldu.

“En önemli şey çocukların gülümsemesi”

Etkinlik hakkında konuşan Müdür Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas ve Müdür Doç. Dr. Hikmet Yazıcı, bu etkinliğe Üniversitemiz yönetimi ve Vakfı ile akademik ve idari personelin destekleriyle hazırlandıklarınısöyleyerek, çocukların gülmesi adına düzenlenen etkinlik için katkı sunan herkese teşekkür etti. Çocukların gülümsemesinin en önemli şey olduğunu dile getiren Karaelmas, “bugün bizler de onlarla birlikte oyunlar oynayarak adeta çocukluğumuza geri döndük. Umuyoruz çocuklarımız bir daha böyle bir afet deneyimi yaşamasınlar. Her birine aileleriyle mutlu ve huzurlu bir ömür diliyoruz” diye konuştu.

TOGG, gelin arabası oldu TOGG, gelin arabası oldu

WhatsApp Image 2023-03-13 at 15.49.48

WhatsApp Image 2023-03-13 at 15.49.48-1

WhatsApp Image 2023-03-13 at 15.49.47 (1)

Editör: Abdullah KARABACAK