Çanakkale Zaferi'nin 108. yılı ve Şehitleri Anma Günü, Zonguldak'ta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Dünyada eşine rastlanmayan destanın kahramanlarını rahmet ve minnetle anıldı.

İlk tören, il protokolü, öğrenciler ve şehit aileleri ve gaziler ile STK temsilcilerinin katılımıyla Şehitler Anıtı'nda yapıldı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Şehitler Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz tarafından Şehitler Anıtı'nda çelenkler sunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'mız hep birlikte okundu.

Okul müdürünün oğlu da tutuklandı... Okul müdürünün oğlu da tutuklandı...

Vali Tutulmaz ve il protokolü tarafından ziyaret edilen Zonguldak Şehitliğinde aziz şehitlerimizin ve kahraman  gazilerimizin kabirlerine karanfil bırakılıp dualar edildi.

TİYATRAL GÖSTERİ BEĞENİYLE İZLENDİ

Daha sonra Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenleri kapsamında Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen "Çanakkale Geçilmez" adlı tiyatral gösteri büyük beğeniyle izlendi. Program, resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

FrfxeXsWcAg5_s2

FrfxfiFWAAEKEjU-1

Frfxh5qWYAAPjWN

FrfxiZZX0AEKMoJ

Frf04CsWwAAjVa9

Frf01DYXsAAvA7y-1

Frf01rlXoAAXrXy

Frf01VjWYAEMMpV

Frf00tWWAAYlyBU

Frf0266WIAMc3wu

Frf02oJWAAEhTF0

Frf02QMXgAEhmRN