Dünya’nın 65’i aşkın ülkesindeki tüketicilerini her zaman en iyi ile buluşturmayı hedefleyen Türkiye’nin global banyo markası Creavit, 2021 yılında gösterdiği başarılı ihracat performansı ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “İhracatın Şampiyonları” arasında yer aldı.

Şirketin kurucularından Mithat - Mehmet Çanakçı, “Bu müessese imkansızlıklar ve çok zor şartlarda fedakarlıklarla hayal aleminden mucize gibi doğdu... Dileğimiz odur ki; çalışanlarımız ve iş ortaklarımız sağlık, mutluluk ve barış içinde yaşasınlar, müessesemizi daha da geliştirerek mükemmele doğru taşısınlar.” ifadesini kullandı.

Ülkemizin, doğaya ve doğal olana en saygılı şirketlerinden birisi olan Çanakcılar Şirketler Grubu olarak, 1960’lı yıllarda vitrifiye seramik sağlık gereçleri üretimi ile başlayan geçmişi, bugünlere 65 ülkeye ihracat yaparak taçlandırdı.

Bugün 280 bin metrekare alan üzerinde iki tesisi, 1050 personeliyle 65 ülkeye Creavit markasıyla yapı malzemeleri pazarlıyor.

Emeklilerin merakla beklediği ek zam oranı belli oldu Emeklilerin merakla beklediği ek zam oranı belli oldu

Ayrıca fabrika sahasında kurulu yüzlerce hayvandan oluşan bir hayvanat bahçesi ve arkeoloji müzesi ile de diğer işletmelerden ayrılıyor.