Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’na haykırdılar, ‘’Uyarıyoruz, önlem alınması için ölmemiz mi gerekiyor!’’

Zonguldak şehir merkezindeki Gazipaşa caddesinde bulunan 7 katlı binanın üst katından düşen sıva parçaları, kaldırımda yürüyen vatandaşları korkutuyor.

Emeğin başkenti kömür kent olarak bilinen Zonguldak’ta, şehrin işlek Gazipaşa Caddesi’ndeki 7 katlı olduğu tahmin edilen binanın üst katından zaman zaman düşerek korkuttuğu bildirilen sıva parçaları için bugüne kadar hiçbir önlemin alınmamasından dolayı şikayetçi olan kaldırımda yürüyen vatandaşlar, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nun yanı sıra yetkililere haykırdılar, ‘’Uyarıyoruz, önlem alınması için can verilmesi mi ölmemiz mi gerekiyor’’ dediler.

Gazeteci Orhan Akyüz’ün edindiği bilgiye göre, çok katlı binaya dışından bakıldığında derin çatlaklıkları rahatlıkla görülüyor, balkonlarındaki betonları ve sıvaları dökülüyor, korozyona uğrayan demirlerinin açığa çıkması ürkütüyor,

çatıdan gelen yağış suyunu zemine ileten ve paslı olduğu görülen her an düşmek üzere düşey yağmur borularıyla çevrede korkuya neden oluyor.

Bu arada çatlaklarla dolu çok katlı binanın üst kısmından sıva parçalarının esnaf ve kaldırımda yürüyen vatandaşların üzerlerine düşmemesi için 3. katın dış cephesine daha önce çekilen brandanın da kaldırıldığı görülüyor, katların hemen hemen çoğunun da kullanılmadığı tahmin ediliyor.

‘’VALİYE HAYKIRIYORUZ, UYARIYORUZ, BÖYLE VURDUMDUYMAZLIK OLUR MU, ÖNLEM ALINMASI İÇİN CAN VERMEMİZ Mİ ÖLMEMİZ Mİ GEREKİYOR?’’

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, şöyle konuştular:

‘’Kent merkezinin en işlek caddesindeki korkunç manzarayı görüyor musunuz? Bu bina bakımsızlıktan dökülmeye başladı, sıvası da neredeyse tamamen dökülüyor, mevcut haliyle de metruk binayı andırıyor. Caddede herkesin gözlerinin önündeki bu binanın ürküten tehlikesinden dolayı neredeyse herkes ölümle burun buruna. Çünkü

GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı

yüzlerce insan bu kaldırımda yürüyor. Bu bina için acil önlem alınmalı. İnsanların canları güvende değil. Çoluk çocuğumuz var. Buradan Valiye haykırıyoruz, uyarıyoruz, böyle vurdumduymazlık olur mu, önlem alınması için can vermemiz mi ölmemiz mi gerekiyor? Can kaybı yaşanmadan gerekli tedbir mutlaka alınmalı. Bu bina tadilat olunmayacak durumda değilse yıkılıp yenisi yapılmalı. Şuraya bakar mısınız, yazıklar olsun, uyarı levhası bile koymamışlar. Burada yaşanması olası üzücü kaza ya da kazaların vebalini sorumlular ödeyemez.

Bu binanın kesinlikle Kentsel Dönüşüm Projesi’ne dahil edilmesi gerekiyor.’’

HABER-FOTOĞRAFLAR: ORHAN AKYÜZ

2Eb7E238 9268 42A8 9D39 F8A3Ace26429

82420Fdb 6A03 4E1F 9Abe 08445052Ab91

3123879E 6Bf5 4816 8D94 8Deb5F62E092

3C7A4Dc5 A412 4Dd4 Bba8 77Bdb81D8756