Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, zamları eleştirerek, "Yine zamlarla uyandık, Elektrikte %20 ,Doğalgazda %20.4 Zam yapıldı. Sanayide bu zamlar yüzde 50'lere ulaştı. Bunun anlamı şudur, bundan sonra her şey zamlanacak. Zamlar yağmur gibi yağacak. Artık bir durun yeter!" dedi. 

Zonguldak'ta Acil Kan İhtiyacı! Zonguldak'ta Acil Kan İhtiyacı!

Topaloğlu, açıklamasında, şunlara değindi:

"Dar gelirliye yapılan zamlar, iyileştirmeler, hemen yapılan zamlarla geri alınıyor.daha fazlasıyla geri alınıyor. Okulların açılacağı şu günlerde aileler biz çocuklara nasıl kıyafet alacağız diye  düşünürken üstüne elektrik ve doğalgaz zamlarıyla karşı karşıya geldiler.

Hükümet yetkilileri adeta biz dar gelirli Tüketicilerle dalga geçiyor. Her şey kontrol altında diyor. Ama zamlar üstümüze yağmur gibi yağıyor. Artık yeter.

Biz dar gelirler sürekli oyalanıyoruz ,kandırılıyoruz. Bu ülkede birileri milyon dolarları getirirken bizler açlık sınırının altında yaşamaya çalışıyoruz.

Sahi biz aynı gemideyiz. Zamlar hemen amasız, fakatsız geri alınmalıdır. Dar gelirli yurttaşların geliri artırılmalıdır."