Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’ın kent merkezindeki Enka Çay Evi işletmecisi Ali Babalık, iş yerinde siyaset konuşulmasını yasakladığını, konuşanı da kovacağını söyledi.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi bazı siyasi parti liderlerinin söylemlerinden etkilenen bazı vatandaşların geldikleri çay evinde birbirlerine kırıcı sözlerde bulunduklarına şahit olmasından dolayı iş yerinin giriş ve iç kısmındaki duvarlara müşterilerinin görebileceği şekilde ‘’Siyaset Konuşmak Yasaktır’’ yazıları astığını ayrıca da sözlü uyardığını anlatan çay evi işletmecisi Babalık, şöyle konuştu:

‘’Çay evine gelen vatandaşların çoğunluğu   seçimler yaklaştıkça çaylarını içerken sürekli siyaset konuşuyorlar ve birbirlerine sarfettikleri kırıcı sözlerle kalplerini kırıyorlar, ben de üzülüyorum. Zaman zaman yüksek sesle ağız dalaşında bulunmalarından diğer müşterilerim çay ocağından kalkarak ayrılıyorlar, böylece de müşteri kaybına uğruyorum. Karşılıklı olarak medeni şekilde siyasetin konuşulmasında bir sakınca görmüyorum, ancak çevredekileri rahatsız edici boyutta olunmasına karşıyım.
Herhangi bir partinin liderine küfredilmesine iş yerimde müsaade edemem, ekmek teknem iş yerimin huzurunu bozdurmam.
İş yerime ‘Siyaset Konuşmak Yasaktır’ yazıları asmamın ardından ben de insanlar  da daha huzurlu olduk.’’

Akdemir'den Demir'e ziyaret... Akdemir'den Demir'e ziyaret...

HABER: ORHAN AKYÜZ