Deprem afetinin ilk gününden itibaren bölgeye akın ederek enkaz altından vatandaşları kurtaran maden işçileri, kaldıkları bir okulun tahtasına yazdıkları notla duygulandırdı.

Zonguldak'tan Hatay'ın Hassa ilçesine giden 104 kişilik TTK Üzülmez Arama Kurtarma ekibi, çadırları olmadığı için öğrencilerin eğitim gördüğü Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun sıralarını kendilerine yatak yaptı. Maden Çavuşu Hüseyin Yıldırım'ın sınıfın tahtasına yazdığı not okuyanları ağlattı. İste maden işçilerinin okuldaki öğrencilere ve öğretmenlerine yazdığı Ertan Topal isimli maden işçisinin sosyal medyada paylaştığı o duygu yüklü mesaj:

"Bizler Zonguldaklı madenciler, sizler için buradaydık...

Acınız acımızdır... Hayat paylaştıkça güzelleşiyor... Bizler sizin sınıflarınızda, siz yokken sizin yokluğunuzu aratmadık. Şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz... Haberinizi alır almaz hiç bir dakika düşünmeden ailemizi geride bırakarak enkaz bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini enkaz altından çıkardık. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi... Hepinizi çok seviyoruz. Sizlerden bir isteğimiz var. Derslerinize iyi çalışıp aranızdan çok iyi mühendisler çıksın ki, güzel sağlam binalar inşa edin. Edin ki başka analar, babalar, çocuklar ağlamasın, yetim öksüz kalmasın. Sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona sıkıca sarılın.

Kayıp şahsı jandarma buldu Kayıp şahsı jandarma buldu

Not: Öğretmenim bizler sınıfları okulu kullandık. İmkanlarımız doğrultusunda temiz bırakmaya çalıştık. Ne yazık ki suyu ve elektriği olmadığından biraz kirli bırakmış olabiliriz. Hakkınızı helal edin. TTK Üzülmez..."