Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (ZBEÜ) 27. Bilim Kültür Sanat ve Spor etkinlikleri kapsamında düzenlenen müzik şenlikleri tepki çekti.

İsrail’in Gazze ve Refah'ta yaptığı katliamlar en acımasız bir şekilde devam ederken, ZBEÜ'nün kültür sanat adı altındaki eğlence programı, vicdanlı yürekleri sızlattı. Bir tarafta bebekler, çocuklar çadırlarda cayır cayır yanarken, üniversite kampüsünde çılgınca eğlence düzenlemenin ZBEÜ'ye yakışmadığını belirten vatandaşlar, “Kamu tasarruf tedbirleri çok iyi uygulanıyor! Üniversitenin bahar şenlikleri devam ediyor ve Kamu tasarrufu falan hikaye yani...

Üniversite bahar şenlikleri, Filistin’de katliamlar devam ediyor.

Filistin'den ötürü konser iptal edilebilirdi” şeklinde yorum yaptı.

TTK ocağında göçük: 1 ölü, 1 yaralı TTK ocağında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Tüm dünyadaki vicdan sahibi insanların gözyaşlarıyla seyrettiği katliam karşısında şenliklerin hoş olmadığını savunan vatandaşlar, tepkilerini şöyle dile getirdi:

"Katil işgal rejiminin dünyanın gözü önünde Filistin’deki katliamları sürerken, vicdan sahipleri tüm dünyada tepkilerini dile getirmektedir.  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi yetkilileri de yapılan bu katliamlara tepki göstermek bir yana, 27. Bilim Sanat ve Spor etkinlikleri adı altında konserler düzenleyerek şenlik yapmaktadır! 'Her yasal olanın vicdani olmaması' hatırlatmasını yetkililere yapmakla birlikte; 17 Mayıs 2024 Cuma günü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2024/7 numaralı Tasarruf Tedbirleri konulu Genelge’de tüm harcamaların kısılması, hatta sözleşmesi imzalanmış olan işlerin bile iptal edilmesi gerektiği belirtilmiştir. Kamunun kaynağının şenlik(!) adı altında yapılan bu vicdansızlığa akıtılması yasal mıdır?"

Editör: Abdullah KARABACAK