Zonguldak’taki Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi’nin teknoloji atölyesindeki öğrencilerin, TEKNOFEST yarışmalarının çalışmalarına tüm hızıyla devam ettikleri bildirildi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:
‘’TEKNOFEST yarışmalarının hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. 
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın ziyaretinde Gebze Bilişim Vadisi’ne davet edilen öğrencilerin, seyahatleri öncesinde atölyeyi ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, öğrencilere iyi eğlenceler diledi. 

‘YÜKSEK TEKNOLOJİ BU ÜLKENİN GELECEĞİ OLACAK’

Öğrenciler tarafından yapılan elektrikli aracı kullanan Züleyha Aldoğan, ‘Tamamen öğrencilerimizin tasarımı ve üretimi olan böyle bir aracın içinde bulunmanın mutluluğu ve gururunu kelimelerle anlatmak çok zor. Hepinizin yürekten kutluyorum. Yüksek teknoloji bu ülkenin geleceği olacak. Yeni Aziz Sancarlar, yeni Selçuk Bayraktarlar sizin aranızdan yetişecek. Gözlerinizden öpüyor başarılar diliyorum’ dedi.’’

TEKNOFEST NEDİR? 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; çeşitli kategorilerde teknoloji yarışmalarının, hava araçları sergilerinin, hava gösterilerinin, teknoloji firmalarının tanıtım yaptığı fuarların, bilim söyleşilerinin, girişim zirvesinin ve birçok sosyal etkinliğin yer aldığı büyük bir organizasyondur. TEKNOFEST teknoloji yarışmaları ile gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması amaçlanıyor. 

HABER: ORHAN AKYÜZ

Kızlarımız birinci, erkeklerimiz ikinci... Kızlarımız birinci, erkeklerimiz ikinci...

14e26f60-6cf5-462f-971f-df62359b10ea

233ec516-5424-498f-8721-dfb054dcf3d7

1b66d1a7-6c8a-420e-ae28-c1ceca41b1fa