-BİLİM YUVALARININ REKTÖRLERİNDEN BÜYÜK BULUŞMA...
-EMEĞİN BAŞKENTİ KÖMÜR KENTİN BİLİM YUVASININ REKTÖRÜNÜN DE YER ALDIĞI 16 ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ, ‘’BATI KARADENİZ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ TOPLANTISI’’NDA BİR ARAYA GELDİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in de aralarında yer aldığı 16 üniversite rektörünün, ‘’Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Toplantısı’’nda bir araya geldiği bildirildi.
ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:
‘’Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, dün (21.01.2023) Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Toplantısı’na katıldı.
Üniversitelerarası iş birliklerini geliştirmek adına düzenlenen toplantı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün teşrifleriyle ve birlik üyesi üniversite rektörlerinin katılımıyla Kastamonu Üniversitesi Senato Salonu’nda dün sabah saatlerinde başladı.
Üniversitelerarası ortak bilimsel çalışmalar yapmak, lisansüstü programlar açmak, ön lisans ve lisans öğrencileriyle öğretim elemanlarının karşılıklı değişimini desteklemek, daha kaliteli bir eğitimi hedeflemek amacıyla yapılan Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği'nin dönem toplantısında gündeme alınan diğer konular ise eğitim ve Ar-Ge politikaları ile üniversiteler için AB kaynakları ve destek stratejileri oldu.

GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı

‘16 ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ KATILDI’

16 üniversite rektörünün kendi üniversitelerindeki faaliyetleri ve yapılabilecek iş birlikleri hakkında bilgi ve görüş paylaştığı toplantıda, yapılan değerlendirmelerin ardından Ticaret Bakanlığı Eğitim ve Yenilikçi Hizmetler Daire Başkanı Fatih Aydın tarafından Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Eğitim Destek Hizmetleri hakkında bir sunum gerçekleştirildi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.’’

IMG-20230122-WA0024

HABER: ORHAN AKYÜZ