Yaz sıcakları ne zaman gelecek? Uzmanlar tarih verdi... Yaz sıcakları ne zaman gelecek? Uzmanlar tarih verdi...

Zonguldak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla yaz aylarında yoğun şikayet konusu olan sinek ve haşerelere karşı mücadele çalışmalarına başlandı.

Başkan Tahsin Erdem’in talimatıyla Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce daha önceden bilinen larva bölgelerinde ilaçlama faaliyetlerini sürdürüldüğü kaydedildi.

Veteriner İşleri Müdürü Rıza Akçay, sivrisinek ve karasinekle mücadele kapsamında larva uygulaması yaptıklarını belirterek, “Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı eğitimli personellerimiz daha önceden bizce bilinen bölgelerde yumurtlama döneminde olan sivrisinek ve kara sinekle mücadele kapsamında özellikle dere yataklarında, sulak bölgelerde ve çöp döküm alanlarında yoğun ilaçlama çalışması yaptı. 15 gün arayla devam edecek larva uygulaması sayesinde yazın yaşanan sinek ve sivrisinek sorununu erken ilaçlama sayesinde en aza indirgemek istiyoruz. Şu ana kadar Soğuksu ve çarşı içinde çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonraki süreçte ise vatandaşlarımızdan gelen ihbar ve şikayetlere göre ilaçlama çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

59A49E64 112B 4349 949F 3C6559936A32