İş yeri kurşunlayan şahıs tutuklandı İş yeri kurşunlayan şahıs tutuklandı

Zonguldak’ın Çatalağzı beldesinde dün akşam saatlerinde başkanlık makamına saldıran Eşref Ç. ve Muhammet Ö. isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddiaya göre işsiz olduğunu gerekçe gösteren Eşref Ç. (26) ve Muhammet Ö. (29), belediye başkanlık makamına saldırdı. Ardından saldırganlar Eşref Ç. ve Muhammet Ö., Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk’ü darp etti. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri, Eşref Ç.ve Muhammet Ö.'yü yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan Eşref Ç. ve Muhammet Ö. bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şahıslar, belediye başkanının kendilerine iş bulmadığını ileri sürerek,  ellerindeki levye ve demir sopalarla belediyeyi bastı. Çatalağzı Belediye binasına giren saldırganlar, makam odasına da dalarak cam ve çerçeve ve kapıları parçaladı. 2 şüpheli, ihbar sonrası gözaltına alındı. Saldırı güvenlik kamerasına yansırken, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, şahıslardan şikayetçi oldu.

Fx24OXhXsAAacGA

Fx24OXiX0AIigbt

Fx24OXeXgAAj4t_

Fx24OeHXgAM3fIW

Editör: Abdullah KARABACAK