Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’un, kentteki binaların depreme dayanıklılık denetimi için ortak projeler hakkında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i ziyaret ettiği bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, (Kozlu ve Kilimli, Zonguldak’ın ilçeleri) bugün sabah saatlerinde, yapılacak ortak projeler hakkında görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i ziyaret etti.

Rektörlükte gerçekleşen ziyarette, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından afetten etkilenen illeri ziyaret eden belediye başkanları, rektörümüz Özölçer’e bu illerdeki gözlem ve tespitlerini aktardı.

Zonguldak'ta Acil Kan İhtiyacı! Zonguldak'ta Acil Kan İhtiyacı!

‘BİNALARIN DEPREME DAYANIKLILIK DENETİMİ İÇİN ORTAK PROJELER’

Zonguldak il merkezi ile Kozlu ve Kilimli’deki yapıların depreme dayanıklılık denetimi için üniversitemiz ortaklığında yürütülmesi planlanan proje süreci hakkında görüşlerini paylaşan belediye başkanları, rektörümüz Özölçer ile konu hakkında karşılıklı istişarede bulundu.

SU KAYIP VE KAÇAKLARIN TESPİTİ İSTİŞARESİ

Görüşmede, ayrıca Zonguldak merkezindeki su kayıp ve kaçaklarının tespiti ve önlenmesi üzerine üniversitemizle yürütülmesi planlanan çalışma hakkında konuşuldu.

‘KİMSE BENİM BAŞIMA GELMEZ DEMEMELİ’

Belediyelerle yapılacak iş birliğinden ve üniversitemizin kente sunacağı katkıdan onur duyacağına dikkati çeken Özölçer, ‘Deprem ve diğer doğal afetlere ilişkin hazırlıkların yapılması ve gereken önlemlerin alınması son derece önemlidir. Kimse benim başıma gelmez dememelidir ve bu konuda bireylerden kurumsal yapılara kadar herkese önemli sorumluluklar düşmektedir. Biz de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmeye hazırız’ diye konuştu.

Belediye başkanlarının, üniversitemizin genel sekreterlik makamına atanan Doç. Dr. Mustafa Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde de bulunduğu görüşme, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.’’

333863603_521588856793918_9012388252098239429_n

(Haber: Orhan Akyüz)