Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Başkanı Nihat Şen, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Şen, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

‘’Orta Asya'dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada coşkuyla kutlanan Nevruz, yeni başlangıçların, umudun, kardeşliğin ve dayanışmanın bayramıdır. Ülkemiz, böylesine zengin kültürü bünyesinde barındıran eşsiz bir coğrafyadır. Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eden Nevruz Bayramı, kardeşliğin ve sevginin bir arada yaşama kültürünün simgesidir.

‘NEVRUZ’U TERÖR VE NEFRETLE İFAFE EDENLERİ ŞİDDETLE  KINIYORUM’

Türk milleti, eski çağlardan bu yana Nevruz'u, 'Kainattaki tüm varlıkların yeniden doğuş günü' olarak nitelendirmektedir. Yıllardır milletimizin başına bela olan bölücüler, içlerinde milletin birliğine, beraberliğine kasteden mesajları vermek için bu 'ortak geleneği' fırsata dönüştürmüşlerdir. Nevruz; barış, sevgi, mutluluk ve paylaşımın adıdır. Varlık sebebini kan, gözyaşı, nefret ve terörle ifade edenlerin Nevruz'u sahiplenmelerini büyük bir tezat olarak görüyor ve şiddetle kınıyorum. Ergenekon, sembolik olsa da bizim için kurtuluştur, Nevruz ise mevsimlerin en güzeli baharın başlangıcıdır. Her ikisi de milli ve meşru geleneğimizdir.

Aziz ve necip olan bu milletin yaşadığı topraklar, her zamankinden daha çok beklentilere, sağlıklı ve huzur dolu günlere ihtiyaç duymaktadır. Bu özel günü fırsata dönüştürmeli ve müreffeh bir ülkede birlikte barış ve kardeşlik içinde yaşamamız için zihinlerimizi diri tutmalıyız.

AK Parti’nin 12 kişilik belediye meclisi üyesi listesi... AK Parti’nin 12 kişilik belediye meclisi üyesi listesi...

Bu vesileyle baharın müjdecisi, barış ve kardeşliğin simgesi olan 3000 yıldan beri kutlanan, 2010 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından da ilan edildiği bildirilen Dünya Nevruz Bayramı’nın amacına uygun mutlu bir şekilde kutlanması niyazı ile milletimize ve tüm insanlığa esenlikler getirmesini diliyorum.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ