(Haber: Orhan Akyüz) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak milletvekili adayları Hüseyin Uysal ve Cengiz Konmuş, İl Başkanı Nihat Şen ve başkan yardımcısı Mehmet Terzi, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret ettiler.

ZGC Başkanı Akbıyık, konuşmasında, konuklarının ziyaretinden memnun kaldığını, Büyük Birlik Partisi’nin önemli bir parti ve ağırlığı olduğunu, seçimlerdeki çalışmalarında başarılar diledi.

‘’CUMHURBAŞKANIMIZIN, ZONGULDAK’TAN YÜZDE 55-60 OY ALACAĞINI TAHMİN EDİYORUM’’

BBP Zonguldak birinci sıra milletvekili  adayı Dr. Hüseyin Uysal, gazetecilerin sorularını şöyle yanıtladı:
‘’Seçim çalışmaları son derece yoğun geçiyor. Sizlerle birlikte olmaktan memnunum. Birinci hedefimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı yüksek oy oranıyla birinci turda seçmek, ardından da partimiz adaylarından milletvekili çıkarmak. Burada Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın karşılığı var, yüzde 55-60 oy alacağını tahmin ediyorum. Bizler, 2018’de olduğu gibi 2023’te de hepimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.’’

‘’1-2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK OY BEKLİYORUZ’’

Uysal, şöyle devam etti:
‘’Seçmenlerimizden bizlere bir teveccüh var, 1-2 milletvekili çıkaracak oy bekliyoruz, seçmenlerimizin son derece sevgi ve saygıyla yaklaşmaları bizlerin umudunu artırıyor. Milletvekilleri seçimlerinde de elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Cumhur İttifakı ile seçime girdiğimiz için baraj sorunumuz yok. Tabii ki yüzde 7’yi aşamazsanız baraja takılıyorsunuz. Büyük Birlik Partisi’ne verilen her oyun karşılığı var. Büyük Birlik Partisi olarak devletin devamlılığını, ülkemizin bütünlüğünü sağlayan bir partiyiz.
Önümüzdeki seçimlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir grup kuracak kadar milletvekili çıkarmak için vatandaşlarımızdan oy istiyoruz.
Ereğli ilçesinde belediye başkanlığı yaptığımız dönemde hizmetlerimiz ortada, kalıcı hizmetlerimiz var, somut tarihi miraslarımız değil, soyut miraslarımıza sahip çıkıyoruz.’’

‘’3 TRİLYON METREKÜP DOĞAL GAZA KAVUŞMAMIZDAN RAHATSIZLAR’’

5 yıl önce tarihte bugün... 5 yıl önce tarihte bugün...

TOGG’un son derece önemli, teknoloji harikası olduğuna işaret eden Uysal, şunları kaydetti:
‘’Cumhur İttifakı’nın başarılı olmasını istemeyenler savunma sanayimizin güçlenmesinden, Mavi Vatan stratejisinden ve terörle mücadeleden rahatsızlar.
Ülkemiz, turizimde Avrupa’da önemli bir yer tutan üçüncü bölge oldu.
Denizlerde gaz aramamızdan rahatsızlar, karbon rezervine sahip olmamızdan rahatsızlar, 3 trilyon metreküp doğal gaza kavuşacak olmamızdan rahatsızlar.
Ülkemiz doğal gazda arz güvenliğini sağlayan duruma geliyor. Ancak emperyalist güçler, Cumhur İttifakı’nın dağılmasını istemektedirler. Bizim ittifakımız, kuruluş gayemiz milli ittifaktır.
İyi olanları takdir etmemiz lazım, yenilebilir enerjide, nükleer santralde büyük adımlar atılıyor.
Zonguldak, sanayi ve endüstrinin kondurulduğu bir bölge.
Bizim en büyük değerimiz kömür, miraslarımıza sahip çıkmak ve kültürel çeşitlilik varlıklarımıza sahip çıkmak çok önemlidir. Gelecek günlerde Zonguldak çok dikkat çeken, sürekli gündemde olan bir cazibe merkezi olacaktır. Zonguldak’ın gelecek günlerinin güzel olacağını düşünüyorum.’’
 Bu arada ziyarette toplu fotoğraf çekildi.

HABER: ORHAN AKYÜZ

68a0d6f9-b5f6-4788-87b8-d157581d374a

Editör: Abdullah KARABACAK