Kdz. Ereğli ilçesinde 19 Kasım pazar günü tam fırtınada mendireğe çarparak batan Kafkametler Gemisi'ndeki mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor. Batan gemide hayatını kaybeden 61 yaşındaki Metin Usta, memleketi Giresun'un Görele ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Daha önce de gemi kazasından kurtulan Usta'nın, "Son seferim" dediği öğrenildi.  

Gemide aşçı olarak çalışan Metin Usta'nın cansız bedeni dün kıyıya vurmuştu. Kayıp 11 mürettebatı arama çalışmalarına havadan helikopter, denizden botlar ve dalgıçları tarafından arama tarama çalışmaları sürüyor.

Yapılan çalışmaları AFAD Başkanı Okay Memiş ve Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’da yakından takip ediyor. Memiş ve Vali Hacıbektaşoğlu, olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Validen sürücülere bayram uyarısı... Validen sürücülere bayram uyarısı...

Zonguldak açıklarında önceki gün batan kuru yük gemisinde hayatını kaybeden 61 yaşındaki Metin Usta, memleketi Giresun'un Görele ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Usta'nın 20 yıl önce Çanakkale Boğazı'nda yaşadığı ve kurtulduğu gemi kazası sonrasında çıktığı her gemi seferinde "Son seferim, son seferim" diyerek evinden ve yakınlarından ayrıldığı öğrenildi.

F_dTawUXYAAyN0NF_dTawUXYAAyN0N

Editör: Abdullah KARABACAK