Gençler: Ben Behçet Kemal Çağlar Gençler: Ben Behçet Kemal Çağlar

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 31.Uluslararası Baston ve Kültür Festivali öncesinde baston ustalarıyla bir araya geldi.

30 Haziran-3 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak olan ve festivale adını veren “Devrek Bastonu”nu üreten ustalarla bir araya gelen Başkan Çetin Bozkurt, festivalin akışını belirleyecek olan baston ustalarının faaliyetleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 Festival süresince Devrek’i canlı tutmak, gelen konuklara en güzel misafirperverliği göstermeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Bozkurt, “Bir Dünya markası olan Devrek bastonumuza sahip çıkmak, tanıtmak ve bu sanatın gelecek kuşaklara aktarılması konusunda yapacağımız festivalimizin bütün hazırlıklarını tamamladık. Her zaman olduğu gibi bu yıl da değerli baston ustalarımızın üzerlerine düşen göreve yapacaklarından şüphem yoktur. Belediyemize verdikleri katkı ve destekler nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Devrek Bastoncular Derneği Başkanı Tansel Işık da yaptığı konuşmada, “Festivallerimiz olmasaydı Devrek bastonumuz bugünkü konumuna getiremezdik. Bunun için festival büyük önem arzediyor. Bizlerde hem festivalimize, Devrek’imize ve bastonumuza sahip çıkmak zorundayız. Bastoncular olarak festivale katkı vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Başkan Bozkurt, mevcut Bastoncular Çarşısı’nı yenileyeceğini ve bu çarşıyı oluşturulan Kent Müzesi ile bütünleştireceklerini de kaydetti.

Editör: Abdullah KARABACAK