Memur-Sen İl Temsilcisi, Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Türkiye’nin en büyük emek örgütünün Memur-Sen olduğunu, 50 binden fazla yeni üyenin katılımıyla 1 milyon 54 bin 672 üye sayısına ulaştıklarını söyledi.

Bu rakamlarla zirvedeki yerlerini perçinlemiş ve yetkide istikrarın, sendikacılıkta itibarın adresi olmaya devam ettiklerini vurgulayan Aşkar, "2009 yılından bu yana hem yetkili konfederasyon sıfatıyla hem de hizmet kollarının tamamında yetkili sendikalarıyla kamu görevlilerinin haklı, güçlü, onurlu ve gür sesi olduğunu sarsılmaz şekilde bir kere daha ortaya koymuştur. Duruşu olmayan, üye kaydetmek için bin takla atıp tepetaklak olanlara, her iyi şeyde kendilerine pay çıkarıp kötü olanı bize yamamaya çalışanlar, açık ve net söylüyorum, kaybetmişlerdir. Kamu çalışanının tercihi de teveccühü de Memur-Sen’e olmuştur. Bu yolda mağlup olan mağlup kalmıştır. Memur-Sen milletin sendikasıdır, milletin değerlerinin sendikasıdır. Yetkisi de, etkisi de, sağlaması da, sağlamlığı da milletten gelmektedir. Bugün gelinen nokta alın terinin, emeğin ve dayanışmanın neticesidir. Çünkü bu hususlar milletimizin öz değerleridir." ifadesini kullandı.

Bütün üyelerine teşekkür eden Aşkar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Memur-Sen ailesi olarak bizler; toplu görüşmeden toplu sözleşmeye, Kurum İdari Kurulu’ndan Kamu Personeli Danışma Kurulu’na, insan onuruna, insanca yaşamaya, saygın iş anlayışıyla uyumlu çalışma hayatına dair birçok kazanım elde ettik. Bu çerçevede şimdiye kadar hem yetkili konfederasyon sıfatıyla Memur-Sen’in, hem de hizmet kollarının tamamında yetkili sendikalarımızın Toplu sözleşme masasında 350 kazanım başta olmak üzere, Kamu Personeli Danışma Kurulu’ndan Kurum İdari Kurulu toplantılarına kadar elde etmiş olduğu 802 kazanım elde ettik.Kamu görevlilerine yönelik yürüttüğümüz bu kutlu mücadele insanca yaşamaya en uygun mali ve sosyal hakları, saygın iş anlayışına uygun çalışma şartlarını, özgürce hayata devam edebilme imkânını kamu görevlilerinin kazanım hanesine eklemek Memur-Sen’e nasip olmuştur.

Emeğin ve emekçinin değerini yükselterek Memur-Sen’i 1 Milyon 54 bin 672 gibi rekor üye sayısına ulaştıran emeğin öncülerine selam olsun.Sorumlu sendikacılık anlayışıyla, emeğin hakkını, alın terinin karşılığını, kamu görevlilerinin hukukunu, emekli kamu görevlilerinin geleceğe dair umutlarını artırmak için gece-gündüz çalışarak Memur-Sen’i zirvelerde tutan sendikalarımızın genel başkanlarına ve yönetimlerine, il ve ilçe temsilcilerimize, şube başkanlarımıza, çalışanlarımıza ve kendileri için mücadele etmekten onur duyduğumuz üyelerimize, şükranlarımı sunuyorum."

f7479313-c017-4f3b-8d98-47310e5f6fa1494aaba7-3236-455e-83a3-277dce4b31ad416f8311-a4bd-406c-81b6-20f0240d83e3609c9c4a-d3c0-4067-9bb4-53b7d174ee18

Maden yangınlarına önlem! Maden yangınlarına önlem!

Editör: Abdullah KARABACAK