Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin (ZGC), Zonguldak’tan 15 gazeteciyle birlikte Bartın Gazetesi’nin asırlık 100. kuruluş yılını pastalı kutlaması duygulandırdı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık’ın organizasyonuyla Bartın’da düzenlenen programlara katılan emeğin başkenti kömür kent Zonguldak’ın il genelinden 15 gazeteci, Bartın Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esen Aliş’i gazetenin ofisinde ziyaret ederek 100. kuruluş yılını kutladı.
Başkan Akbıyık’ın, üzerinde maytabın da bulunduğu ‘’Bartın Gazetesi 100 yaşında, kutluyoruz. ZGC Zonguldak’’ yazılı getirdiği pastadaki yanan mumları gazetenin binası önünde üfleyerek söndüren Esen Aliş‘i, bu sırada meslektaşlarının coşkuyla alkışlaması duygulu anlar yaşattı.

GAZETENİN KURUCUSUNU RAHMETLE YAD ETTİ

Başkan Akbıyık, konuşmasında, Bartın Gazetesi’nin asırlık kuruluş yılının Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılına denk gelmesinin ayrıca önem arz ettiğini, gazetenin kurucusu hayata gözlerini yuman Cemal Aliş’i rahmetle yad ettiğini, imtiyaz sahibi oğlu Esen Aliş nezdinde çalışanlarına her daim üstün başarılar dilediğini söyledi.

‘’DİLE KOLAY, TÜRKİYE DE 100. YILINDA
YAYIN HAYATINA GİREN TEK GAZETE OLMANIN TARİFSİZ MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM’’

Gazetenin imtiyaz sahibi Aliş de şunları söyledi:
‘’6 Eylül 1924 yılında yayın hayatına başlayan ve kurucusu vefat eden babam Cemal Aliş’in ardından yayın hayatına devam eden Bartın Gazetesi’nin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamak için ziyaretimize gelmenizden dolayı sizlere bahtiyarlığımı ifade etmek istiyorum, beni mutlu kıldınız...
Türkiye genelinde 1990-1997’ye kadar 100. yılına yakın 12 gazete daha olduğunu biliyorum. Ancak dile kolay, Türkiye’de 100. yılında yayın hayatına giren tek gazete olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Darısı sizlerin de başına... 
Tekraren kuruluş yılımızı unutmadığınız için hepinize apayrı teşekkür ediyorum.’’

TOGG, gelin arabası oldu TOGG, gelin arabası oldu

ZGC BAŞKANINA, BARTIN GAZETESİ 100. YIL TARİHÇESİ KİTABI

Bu arada Başkan Akbıyık, Sivas’tan getirdiği Cumhuriyetin 100. Yılında Sivas Kongresi’nin 100. Yılı ile AMELEBİRLİĞİ (Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı) 100. Yıl kitaplarını, gazetenin imtiyaz sahibi Esen Aliş’e takdim etti. 
Esen Aliş de ZGC Başkanı Derya Akbıyık’a, 100 yıllık serüvenini kitaplaştırdığı tarafından imzalı Bartın Gazetesi 100. Yıl Tarihçesi kitabının yanı sıra gazetenin 100. yıl sayısını takdim etti, daha sonra toplu fotoğraf çekildi.

HABER: ORHAN AKYÜZ
FOTOĞRAFLAR: BARTIN GAZETESİ

IMG-20231127-WA0033

IMG-20231127-WA0032

Editör: Abdullah KARABACAK