Aralık ayından bu yana enflasyon nedeniyle eriyen, muhalefetin ve sendikaların sık sık zam talebinde bulunduğu asgari ücrete ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Bakan Bilgin'den de açıklama geldi. Bilgin, ''Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek düzenlemeyi gerçekleştireceğiz'' ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün "Son 20 yılda asgari ücreti yüzde 200'e yakın artırdık. Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız" açıklamasında bulunmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den asgari ücrete ilişkin açıklama geldi.

Enflasyon sorununun 2023 Şubat ve Mart aylarından sonra geride kalacağını belirten Erdoğan, "Rusya-Ukrayna savaşının enerji fiyatlarındaki artışının etkisi olmasaydı hedeflerimize ulaşabilirdik. Savaş, hedeflerimizin yıl sonuna kaymasına neden oldu" ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN BİLGİN'DEN ZAM SİNYALİ

Üzülmez, üretim şampiyonu... Üzülmez, üretim şampiyonu...

Bakan Bilgin, "Enflasyona karşı çalışanları korumak bizim vazifemiz. Biz emeği, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde temmuz dönemi var" dedi.

Bakan Bilgin, "Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır'' açıklamasını yaptı.

Editör: Abdullah KARABACAK