Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağında meydana gelen göçükte 4 işçi mahsur kaldı. İşçilerden birinin cansız bedenine ulaşılırken, diğer 3 işçi ekiplerin çalışması sonucu kurtarıldı. Öte yandan göçük yerine yakın yerde çalışmakta olan 3 işçi de hafif yaralandı. 

Soma şehitlerini dualarla andılar... Soma şehitlerini dualarla andılar...

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, göçük altında 4 kişi olduğunu, tahlisiye ekibinin göçük altındaki işçilere ulaşmak için aralıksız çalıştığını belirtti.

Maden ocağında saatler süren arama kurtama çalışma çalışması sonucu göçükte mahsur kalan 3 işçi kurtarıldı. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Ereğli Devlet Hastanesi'nde yaralıları ziyaret etti. Madende çalışmaların tamamlandığını ve tüm işçilerin tahliye edildiğini belirten Hacıbektaşoğlu, şu bilgiyi verdi:

"4 işçi göçük altında kaldı. Ramazan Yıldırım kardeşimiz maalesef kurtarılamadı, hayatını kaybetti. Diğer göçük altında kalan 3 kardeşimizin durumları iyi, hayati tehlikeleri yok. Hepsi hastanelerimize ulaştı, tıbbi müdahaleleri yapıldı. Az önce ikisiyle görüştük. Diğer kardeşimizin de şuuru açık hayati tehlikesi yok. Bir yaralı işçimiz Zonguldak’ta, onun da çok şükür hayati tehlikesi yok. Göçük bölgesi dışında yaralanan 3 kardeşimiz daha var. Onlar kendi imkanlarıyla o panikle parmağında kırık olan var, kaşında yarık olan var. Onlar hastanede ayakta tedavisi yapıldı ayrıldılar. Toplam göçük altında 4 kişi kaldı, diğer 3 yaralı göçük bölgesine yakın o panikle yaralandılar. Tahlisiye ekipleri, diğer vardiyada çalışanlar ve tüm işçilerimiz tahliye edildi. Olayın neden olduğu, herhangi bir ihmal olup olmadığı, bunu hem kurum içerisinde hem de savcılık soruşturmasını yapacak, tamamlayacak”