Umut olabilmek için organ bağışında bulunun Umut olabilmek için organ bağışında bulunun

Kök hücre tedavisi için yardım seferberliği başlatılan Alparslan bebekten güzel haber var. Hayırseverlerin yardımlarıyla İstanbul Acıbadem Hastanesi'nde tedavi gören Alparslan'ın sağlığı iyiye gidiyor.

24 aylık Alparslan bebek, 2 ay önce kök hücre tedavisi için Zonguldak Beycuma'ya bağlı İslamköy köyündeki evinden alınarak ambulansla İstanbul Acıbadem Hastanesi'ne nakledilmişti. Saniye ve Uğur Terzi çiftinin bebekleri Alparslan için herkes seferber olmuştu.

Alparslan için yardım seferberliği başlatan Beycuma Sevdalıları Gurubu Editörü Zihni Köktürk, son gelişmeyi şöyle duyurdu:  "Yavrumuzu Acıbadem Hastanesi'ne umutla ve dualarla uğurlamıştık. Umutluyduk, Rabbim dualarımızı kabul etti ve uygulanan tedaviye olumlu cevap verip, hayata döndü. Daha da iyisi bugün 65 günlük tedavinin ardından hastaneden taburcu olarak evine geri dönüyor. Alparslan bebek, 2 ay evde kalıp takılan cihazların alınması için gidip geri gelecek. Allah'ın izniyle Alpaslan bebek hayata dönecek. Yardımlarını ve dualarını esirgemeyen sizlerden Allah razı olsun."

25 DAKİKA KALBİ DURMUŞTU

Kalp ameliyatı sonrası 25 dakika kalbi duran 22 aylık bebeğin beyninde hasar oluşmuştu. Kök hücre tedavisiyle eski sağlığına kavuşabilecek olan minik Alparslan'ın ailesi hayırseverlerden yardım talep etmişti.

Minik Alparslan, geçtiğimiz aylarda kalp ameliyatı olduktan sonra kalbi durdu. 20-25 dakika kalbi duran talihsiz bebeğin bu süre zarfında bazı organları oksijensiz kaldı. Beyninde hasar oluşan Alparslan bebeğin eski sağlığına kavuşabilmesi için kök hücre tedavisi olması gerekiyor. Bunun için Ankara'daki özel bir hastaneye yatırılarak solunum cihazına bağlanan Alparslan bebek, uzanan yardımlarla 2 aylık tedavi sürecinden geçti.