Geçtiğimiz Ramazan ayında kök hücre tedavisi için yardım çağrısı yapılan 22 aylık Alparslan bebek, kök hücre tedavisi için Zonguldak Beycuma'ya bağlı İslamköy köyündeki evinden alınarak ambulansla İstanbul Acıbadem Hastanesi'ne nakledildi.

Saniye ve Uğur çiftinin 22 aylık bebekleri Alparslan için herkes seferber oluyor. Kalp ameliyatı sonrası 25 dakika kalbi duran 22 aylık bebeğin beyninde hasar oluştu. Kök hücre tedavisiyle eski sağlığına kavuşabilecek olan minik Alparslan'ın ailesi hayırseverlerden  yardım talep etmişti.

Zonguldak Press'in edindiği bilgiye göre Saniye ve Uğur çiftinin 22 aylık bebekleri Alparslan, geçtiğimiz aylarda kalp ameliyatı olduktan sonra kalbi durdu. 20-25 dakika kalbi duran talihsiz bebeğin bu süre zarfında bazı organları oksijensiz kaldı. Beyninde hasar oluşan Alparslan bebeğin eski sağlığına kavuşabilmesi için kök hücre tedavisi olması gerekiyor. Bunun için Ankara'daki özel bir hastaneye yatırılarak solunum cihazına bağlanan Alparslan bebek, uzanan yardımlarla 2 aylık tedavi sürecinden geçti.

SGK'nın karşılamadığı belirtilen kök hücre tedavisi için ilk ay 50 bin dolar, ikinci ay tedavi için ise 20 bin dolar ödenerek ilk tedavisine başlanan Alparslan bebek için Acıbadem Hastanesi'nden kök hücre tedavi süreci başlatıldı. Beycuma Sevdalıları Grup Yöneticisi Zihni Köktürk tarafından görüntülenen Alparslan bebek, ambulansla Acıbadem Hastanesi'ne nakledildi.  

Bayramınız kutlu olsun... Bayramınız kutlu olsun...

DUALARIMIZ ÜSTÜNDE...

Köktürk, Alparslan bebeğin ardından "Nihayet Alpaslan bebeğimizin kök hücre tedavisi için İstanbul Acıbadem Hastanesi'ne izin çıktı. Allah'ın izniyle sizlerin dua ve destekleriyle Alpaslan bebek de yaşama tutunmak için umut yolculuğuna çıkıyor. Bu sabah tam teşekküllü ambulansla umut yolculuğuna çıkıyor.  Rabbim tüm dua ve yardım eden iyilikseverlerden razı olsun. Yolun açık olsun Alpaslan bebek! Yüreğimiz, yardımlarımız ve dualarımız üstünde olacak. Sağlıkta görüşebilmek umuduyla güle güle Alpaslan bebek..." ifadesini kıllandı.

ALPARSLAN BEBEĞİN DRAMINI PAYLAŞMIŞTI

Terzi ailesinin çaresizliğini duyuran Beycumalı Zihni Köktürk, hayırseverlere geçtiğimiz Ramazan ayında şu çağrıyı yapmıştı:

"Arkadaşlar bu karede gördüğünüz bebek, alıntı değil; acıtasyon ve manipülasyon değil.. Duygu sömürüsü hiç değil. Tamamen gerçek ve tanıdık bir yavrumuzdur. Zonguldak Beycuma İslamköylü, eski araba tamircisi egzozcu diye bildiğiniz Şerafettin Terzi'nin torunu ve Uğur'un çocuğudur. Yuvanın tek evladıdır; ama Cenab-ı Rabbim onu solunum cihazına bağlamıştır. Kendisi doğduktan kısa süre sonra, milyonda bir görünen bir hastalığa yakalanmıştır. Gidilmedik hastane, bakılmadık hekim bırakmayan aile, en son Ankara'da özel bir klinikte bir yaşam umudu bularak bebeği oraya yatıracaklar; ancak maliyet hayli fazla olup aileyi kara kara düşündürmektedir.

Sevgili dostlar içinde bulunduğumuz bereket ve yardım ayı Ramazan-ı şerifin yüzü suyu hürmetine, tutamadığımız oruçların fidyesiyle fıtır sadakalarımızı bu yavrunun ailesine vererek bu yaşta bir yavrunun hayatına kurtulmaya vesile olmak sevabınıza bir sevap daha işlemek istiyorsanız.. Lütfen aşağıdaki telefonlarla irtibata geçin! Şimdiden yapacağınız yardımların kabul olmasını diler hepinize teşekkür ederim, ilk bağışı ben yapıyorum, bugün bana yarın sana, dünyanın nelere gebe olduğunu unutmayalım. Allah hepinizden razı olsun. Geç kalmadan tertemiz bir bedeni kurtaralım inşallah. Devlet belirli bir miktardan fazlasına yardım etmiyor. Aileye düşen 50 bin dolar civarında bir meblağ. Yardımlarınız için Allah razı olsun. İrtibat: Şerafettin Terzi 0 542 303 35 68."