Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesine bağlı Terzi Köyü Muhtarı Ali Yalçın’, köylerindeki bacağından rahatsız hastaya anjiyo yaparak stent takıp sağlığına kavuşturan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Oğuz Arslantürk’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Muhtarın doktoru ziyaretinde, çiçek takdim ederek teşekkür etmesi, hastalar ve çalışanlar tarafından alkışlanarak takdire şayan olarak değerlendirildi. 

‘’HASTAMIZIN İMDADINA YETİŞEN HİPOKRAT YEMİNİNE SADIK DOKTORUMUZA MİNNETTARIZ’’

Muhtar Yalçın, Terzi Köyü sakinlerinden Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) emekli evli ve 4 çocuk babası Hasan Çolak’ın uzun süredir bacaklarından birinde rahatsızlık olduğunu, imdadına ise kentteki üniversite hastanesinde göreve başlayan doktor Oğuz Arslantürk’ün yetiştiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:
‘’Bizim köyümüzde ikamet edenlerin birbirlerine bağlılıklarını çevremizde bilmeyen yoktur, yani bizler bir bütün aileyiz. Köyümüzde emekli kardeşimizin bacağında bulunan rahatsızlığı kendisinin yanı sıra bizleri de korkutmuştu, ancak doktorumuz Oğuz Arslantürk korkumuzu bertaraf etti. Doktorumuz Sayın Arslantürk’ün hastamızı bacağından ameliyat etmesi bir yana her şeyi ile yakından ilgilenmesinden duygulandık, hakkını ödememiz mümkün değil. Terzi Köyü halkı olarak hastamızı bacağından anjiyo ederek stent takıp sağlığına kavuşturan doktorumuza makamında çiçek takdim ederek teşekkür ettim. Köyümüzdeki hastamızın imdadına yetişen hipokrat yeminine sadık doktorumuza köylülerimiz adına minnettarım, Terzi Köyü halkı adına müteşekkiriz. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRIYI ŞİDDETLE KINADI

Muhtar Ali Yalçın, son dönemlerde sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları da Terzi Köyü halkı adına şiddetle kınadıklarını belirtti.

‘’SAĞLIĞIMA KAVUŞTURAN GÜLER YÜZLÜ DOKTORUMA MİNNETTARIM’’

Hasta Hasan Çolak, Terzi Köyü’nün bir ferdi olmaktan her zaman gurur duyduğunu, maddi ve manevi yönden her zaman yanında olan başta Muhtar Ali Yalçın ile köy halkının yanı sıra sağlığına kavuşmasını sağlayan güler yüzlü doktoru Oğuz Arslantürk’e minnettar olduğunu bildirdi.

‘’HASTANIN SAĞLIK DURUMU İYİ’’

ZBEÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Dr. Oğuz Arslantürk de hastanın bacaklarından birinin damar tıkanıklığından dolayı anjiyo ile açıldığını ve stent konulduğunu, sağlık durumunun iyi olduğunu, muhtara da köy halkı adına çiçek takdim etmesinden teşekkür ettiğini söyledi.

HABER: ORHAN AKYÜZ

Kim Milyoner Olmak İster'de bir ilk: 5 milyon TL'yi kazandı Kim Milyoner Olmak İster'de bir ilk: 5 milyon TL'yi kazandı

IMG-20230925-WA0050

IMG-20230925-WA0051

IMG-20230925-WA0052

IMG-20230925-WA0053