(Haber: Orhan Akyüz) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Başkanı Nihat Şen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şen, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

‘’Millet olarak yaşadığımız zorluklar karşısında birlik ve dayanışma içinde olmak mecburiyetindeyiz. Devletimizin, çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle iş birliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Biz ki, ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebi’nin ümmetiyiz.
Ülkemiz ekonomisine sektörel bazda tarifi imkansız önemli oranda ekonomik katkılar sağlayan, yerin kilometrelerce altında ailelerinden ve gün ışığından uzakta çalışan, alın terine kömür karası karışan emektar maden işçilerimizin yanı sıra tüm çalışanlarımızın günlerini kalben kutluyorum. 

‘ALIN TERİ VE EMEK EN YÜCE DEĞERDİR’

Üstünyer'den Erdem'e trafik önerisi... Üstünyer'den Erdem'e trafik önerisi...

Emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. Çünkü, alın teri ve emek en yüce değerdir. Büyük Birlik Partisi ailesi olarak işçi kardeşlerimizin sadece yılın belli bir gününde değil, her zaman yanlarındayız.
Hayatlarını helal alın teriyle kazanan tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, hayata ve geleceğe baktığımız aydınlık günlere vesile olsun.
İş kazalarında hayatlarını kaybedenleri rahmetle anıyorum, yaralananlara Cenab-ı Allah’tan şifalar diliyorum.
Bölgemizin gözbebeği kentimizle  özdeşleşen Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda, özel maden ocaklarında, Çatalağzı Termik Santralı’nda, Eren Enerji’de, Filyos Limanı’nda, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile Karabük’te kurulu Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nda istihdam edilenlerin yanı sıra ülke ekonomisine katkıları yadsınamayacak cefakar çalışanlarımızın kazalar geçirmeksizin iş hayatlarını sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu idame ettirmelerini yürekten diliyorum.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ