Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Pazar günü Ankara'daki Gazze yürüyüşüne katılanlara yönelik ağır hakaretlerde bulunan gazeteci Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Madenden kara haber... Madenden kara haber...

Altaylı'nın ağır hakaretlerde bulunmasına tepki gösteren Aşkar, şunları söyledi:

Memur-Sen’in de dâhil olduğu Sivil Toplum Kuruluşları tarafından 24 Aralık Pazar günü Ankara'da düzenlenen Büyük Gazze Yürüyüşü'ne katılan on binlerce insanımıza "ULAN ALÇAKLAR, ULAN ŞEREFSİZLER, ULAN AŞAĞILIK HERİFLER" diyerek onurlu Türk Milletini ve onun inanç değerlerini alenen aşağılayan, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden sözde gazeteci Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Ay Yıldızlı bayraklarıyla Anadolu meydanına akın eden vatandaşlarımızın "Şehitler ölmez vatan bölünmez!", "Kahrolsun İsrail, kahrolsun PKK!", Türkiye'de Gazze'de teröriste geçit yok!" sloganlarına kulaklarını tıkayan, eylemin amacını bile anlayamayan, Gazetecilik Mesleki İlkelerinden bi haber olan bu şahıs büyük bir gaflet içindedir.

Miting sonunda yapılan basın açıklamasında yer alan; “Kuzey ırak ve Pençe Kilit Harekât bölgesinde hayatını kaybeden şühedamız için, yarım asırdır topraklarını savunan Filistin’li şehitler için yürüdük, bu meydanda toplandık, çünkü işgalci İsrail'i eğiten ve donatan ABD aynı zamanda bu melun örgüt olan PKK'yı da eğitiyor, donatıyor ve cesaretlendiriyor. Ama biz asla ve asla topraklarımızı yalnız bırakmayacağız." ifadeleri bu şahıs ve eşrafı için en büyük cevaptır.

Ankara Adliyesi önünde bir araya gelip STK’lar olarak basın açıklaması yapıp, Fatih Altaylı hakkında savcılığa yüzlerce suç duyurusunda bulunduk.

Editör: Abdullah KARABACAK