GÖNLÜ KIRILANLARIN GÖNÜLLERİNİ ALACAKLAR...
-AK PARTİ ZONGULDAK İL BAŞKANI ÇAĞLAYAN:
-‘’GÖNLÜ KIRILANLAR OLMUŞ OLABİLİR, BU GÖNÜLLERİ ALMAYI BİZ BİLİRİZ’’
-‘’CUMHUR İTTİFAKI’NDA PAZARLIĞIN İÇİNDE DEĞİLİZ’’
-‘’BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
İÇİN GENEL MERKEZİMİZDEN DAVET BEKLİYORUZ’’

(ÖZEL HABER)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ‘’Gönlü kırılanlar olmuş olabilir, bu gönülleri almayı biz biliriz’’ dedi.

‘’HERKES FİKİRLERİNİ AÇIKLAYABİLİR, ÇOK DOĞAL VE NORMAL KARŞILANMASI GEREKİR’’

Başkan Çağlayan, AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı’ndaki makamında gazeteci Orhan Akyüz’ün, ‘’31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri yaklaşırken kamuoyunda AK Partili olarak bilinen bazıları ile daha önce partinizin yönetim kademelerinde görev alan bazılarının da sosyal medya hesaplarından mevcut Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın tekraren başkanlığa aday olarak gösterilmesini bayrak açarcasına eleştirmelerinin partinize olumsuz yönde yansıması olur mu, eleştirenler hakkındaki değerlendirmenizi ise öğrenebilirmiyiz’’ şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı:
‘’Genel itibariyle aday adaylar ile ayrıca partideki kongre süreçlerinde herkesin isteyeceği farklı kişiler olabilir.
Bunlar görüşlerini beyan edebilirler, fikirlerini açıklayabilirler, çok doğal ve normal karşılanması gerekir. 
Fakat bizler aday belli olduktan sonra tamamen adayın etrafında kilitlenir, kenetleniriz. Burada söz konusu olan şehir, yani bir şehrin geleceği. Şehrimiz ileri mi gidecek, yoksa geçmiş günlerdeki gibi hizmetsizlik yıllarına geri mi dönecek. Öncelikle şehri düşünürüz, memleket için deriz, daha sonrasında da dava bilinciyle birlikte aday her kim olursa olsun Cumhurbaşkanımızın elini kaldırdığı kişinin
elinin indirilmemesi için yüksek gayret gösteririz.’’

‘’GÖNLÜ KIRILANLAR OLMUŞ OLABİLİR, BU GÖNÜLLERİ ALMAYI BİZ BİLİRİZ’’

Çağlayan, şöyle devam etti:
‘’Bu dönemler içerisinde gerek partimizde görev almış, gerek mevcutta görev alanın gönlünden kim geçerse geçsin açıklama yapıldıktan sonra her biri bitmiştir. Tepkisi olanlar var mıdır, varsa da olacaktır, doğaldır, hepsinin gönlünü alırız. Bağrımızı herkese açtık, bağrımızı herkese şehrimiz için açtık, davamız için açtık, partimiz için açtık. Gönlü Kırılanlar olmuş olabilir, bu gönülleri almayı biz biliriz. Biz birbirimizin arkasında kale gibi duran insanlarız. Belediyeyi emanet ettik (CHPliler) diyenlerin bir kere şunu iyi bilmesi lazım, milletimizi tanımıyorlar. Milletimiz, hemşehrilerimiz belediyeyi bize emanet etti, emanetlerinin de daha yükseklere çıkartıldığını milletimiz gördü. Yine söylüyorum, hemşehrilerimizin şehrimizin hizmetlerinin daha ileriye gidebilmesi için yine emaneti bizlere teslim edeceklerini düşünüyor ve onlardan bu yönde destek rica ediyoruz.’’

‘’CUMHUR İTTİFAKI’NDA PAZARLIĞIN İÇİNDE DEĞİLİZ’’

Çağlayan, ‘’31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı bileşenlerinden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile Zonguldak’ın ilçe ve beldelerinde  ittifak yapılacak mı’’ şeklindeki sorusunu da şöyle cevapladı:
‘’Cumhur İttifakı’nda yer alan bizler; bu belediye benim, şu belediyenin şurası sizde, burası bizde gibi bir pazarlığın içinde değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Genel merkezlerimiz bir arada oturuyorlar. Bizler yerelde, onlar da genelde gönül birliği oluşturmuş durumda, seçimlerin çok ötesinde bir gönül birliği oluştu, bunu biz liderlerimizden görüyoruz.’’

‘’CUMHUR İTTİFAKI’NDA HERHANGİ PAZARLIĞIN İÇİNDE DEĞİLİZ, LİDERİMİZ NE DERSE BİZ ONU UYGULARIZ’’

Çağlayan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
‘’Cumhur İttifakı’nda herhangi pazarlığın içinde değiliz, liderimiz ne derse biz onu uygularız. Herhangi bir pazarlık o orada olacak, bu burada olacak, öyle bir pazarlığın içinde değiliz, olmadık. Zaten Cumhur İttifakı’nda böyle bir pazarlık olmadığı en son yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde kendisini göstermiştir. Bir pazarlık olmadan milletin ve vatanın bekası üzerinden oturulup gönül birliği oluşturulmuş. Tekrar söylüyorum, herhangi bir pazarlık söz konusu değil, ancak genel merkezimiz der ki ben burada şöyle düşündüm, değerlendirmede bulundum, tasarrufta bulundum, biz ona uyarız. Fakat şu anda öyle bir durum söz konusu değil, yok yani... Biz bilgi, bir haber bekliyoruz.’’

‘’BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI İÇİN GENEL MERKEZİMİZDEN DAVET BEKLİYORUZ’’

Başkan Çağlayan, ‘’31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan yeniden başkan adayınız olarak açıklandı, ilçe ve belde belediye başkan adaylarınızı ne zaman kamuoyuyla  paylaşacaksınız, bir tarih var mı?’’ şeklindeki soruya karşın şöyle dedi:
‘’İlçe ve belde belediye başkan adaylarımızla ilgili çalışmalarımız genel merkezimizin nezdinde titizlikle sürdürülüyor. Genel merkezimiz, üst komisyonunda yaptığı çalışmalarla ilgili bizi davet edecekler, gideceğiz. Gerek teşkilatımızın kanaati, gerek yaptırdığımız anketler ışığında bizler genel merkezimizin nezdinde ilçe ve belde adaylarımızı belirleyip daha sonrasında da vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bir aday belirlenecek, daha sonra da bunu yapacağımız aday tanıtım toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağız. En çok oy alabileceğimizi düşündüğümüz adayımızı da genel merkezimiz belirleyecek.’’

‘’BELEDİYE GÜCÜYLE HİZMET ÇOK ZOR YAPAMAZSINIZ, YEREL YÖNETİMLERİN MERKEZİ YÖNETİMLE UYUMLU ÇALIŞMASI GEREKİYOR’’

‘’Seçimlerde vatandaşların bizleri tercih edeceği yönünde beklentimiz var. Bunun gerekçesi de belediye seçimleri hizmet odaklı seçimlerdir’’ diyen Çağlayan, ‘’Hizmetin gelebilmesi için de mutlaka ve mutlaka yerel yönetimlerin merkezi yönetimle uyumlu çalışması gerekiyor, vatandaşlarımızın da bizi arayıp söylediğinde bu sonuç ortaya çıkıyor, iktidarda kim varsa belediyede de onun olmasını istiyorlar. Bu noktadan itibaren yaptığımız işlerden ve hizmetlerden, var olan hizmetlerin devam edilebilmesi ve yeni hizmetlerin yapılabilmesi adına vatandaşlarımızın beklentisinin bu olduğunu görüyoruz. Çünkü belediye gücüyle hizmet çok zor, yapamazsınız ki...’’ şeklinde konuştu.

‘’ADAY AÇIKLANDIKTAN SONRA VATANDAŞLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ İZLENİM ÇOK OLUMLU’’

Milletvekili Avcı, müjdeyi verdi! Milletvekili Avcı, müjdeyi verdi!

Zonguldak Belediye Başkanlığı için Cumhur İttifakı olarak tek adaylarının olduğunu, partilerinin 2019’da ittifak olmadan vatandaşların tercihiyle belediyeyi kazandığını, şimdi ise ittifak olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 
desteklediği adayları bulunduğunu anlatan Çağlayan, ‘’Başkanımızın bu zamana kadar yapmış olduğu hizmetler ortada, devam eden hizmetler var, onları da belediye başkanımız bir an önce bitirecek. Yeni başlayan ve başlayacak olan hizmetler var, bunların da bitirilmesi gerekecek. Aday açıklandıktan sonra vatandaşlarımızdan aldığımız izlenimlerimiz gerek karşılama ve gerek teşkilatımızla yaptığımız tanıtım sonrasında bizlere gelen geri bildirimler, geri dönüşler çok olumlu’’ dedi.

‘’GÖZLE GÖRÜLÜR, ELLE TUTULUR İKİ HİZMET SAYILABİLİR Mİ?’’

Başkan Çağlayan, şunları kaydetti:
‘’Emeklilerimizle ilgili Cumhurbaşkanımızın açıklaması var, ekstra yüzde 5 zam yapıldı. Şimdi bunu muhalefette kullanmak istiyor. Emeklilerle ilgili bir takım sıkıntıların olduğunu Cumhurbaşkanımız bizzat kendisi söylüyor, Temmuz başında da bunu dengeleyeceklerini ifade ediyor. Biz Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz, milletimiz de güveniyor. Biliyorsunuz 6 ay önce bir seçimden çıktık, yetki Cumhurbaşkanımıza verildi. Yaşanılan, yaşanılabilecek her sıkıntının altından Cumhurbaşkanımızın kalkacağını milletimiz görüyor ve Cumhurbaşkanımızı destekliyor. Mecliste de (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Cumhur İttifakı’nı destekliyor. Muhalefet ise buradan ‘ben ne koparabilirim’ derdinde... Yerel seçim olduğunu muhalefet unutuyor galiba, belediye hizmetleri ile ilgili bir seçim olduğunu unutuyor. 
Vatandaşımız, belediyeden şehir için nasıl hizmet alınacağına bakıyor. Muhalefet bunu farklı bir tarafa çekmeye çalışıyor emeklilikle ilgili olarak. Çünkü oradan (emekliler) bir beklentisi var,  hizmetten bahsedemiyorlar. Çünkü hizmet yapabilecek bir düşünceleri yok. Zonguldak belediyesinin de farklı belediyelerinin de sadece belediye imkanlarılarıyla yapacakları sınırlı.
Kendi ifadeleri var zaten bu konuda...
Geçmişte 10 yıllık tecrübeleri var, 10 yıl içinde gözle görülür, elle tutulur iki hizmet sayılabilir mi? 
Fakat belediye olarak bizler bir proje üretip milletvekillerimizle, il ve ilçe başkanlarımızın yanı sıra teşkilatlarımızla birlikte gerek Cumhurbaşkanımıza, gerek bakanlarımıza, gerek mecliste grup başkan vekillerimize bu projeleri getirip onaylatmak gerekiyor.’’

‘’YENİDEN YAPABİLİRİZ DİYECEĞİNİZ BİR HİZMETİNİZ YOK, ANCAK BİZ YAPTIK, YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ’’

‘’Siz (CHPliler) bu zamana kadar hiçbir şeyin peşinde koşmamışsınız ki...
Yapmaya zaten niyetiniz yok, yapamadığınızı bile gösterdiniz’’ diyen Çağlayan, konuşmasını şöyle tamamladı:
‘’Geçmiş 10 yılda yapamadığınızı zaten bu millete gösterdiniz.
Siyasi aktör olarak o dönem meydanda olanların hepsi zaten yönetim kademelerindeydi... Yapamadılar, yapamayacak olduğunuzu zaten gösterdiniz. Yapsaydınız ‘eserlerimiz’ diye övünüyordunuz, yapamadınız. Yani devam ettirebileceğiniz bir hizmetiniz yok, yeniden yapabiliriz diyeceğiniz bir hizmetiniz yok.
Biz yaptık, yapıyoruz, yapacağız... Bunu da şu anda dahi dışarıya çıktığınızda başınızı sağa çeviriyorsunuz bir iş görüyorsunuz, sola çevirdiğinizde başka iş görüyorsunuz. Fevkani Köprüsü’nün (yıkıldı) olduğu yer işte ortada, her gün çalışmalar hızla devam ediyor. Onca hizmetler yaptık, yapıyoruz, daha trafiği de rahatlatacağız.
Filyos (Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesi) tarafına giden tünellerin tam karşısından Kozlu’dan (ilçe) çıkacağız, Ereğli’ye (ilçe) yeni bir hatla geçiş yapacağız, çevre yoluyla bunları yapmak için iktidarın gücü lazım. Merkezi yönetimin desteğiyle bize bırakılan borçları (CHP Zonguldak Belediye Başkanlığı dönemi) ödedik. Merkezi yönetimin desteği olmasaydı, o borçlar da ödenmezdi.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK