Araç muayenelerinde yeni dönem! Artık zorunlu olmayacak Araç muayenelerinde yeni dönem! Artık zorunlu olmayacak

Karabük'te, Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın (17) cansız bedeni Filyos Çayı'nda bulunmuştu. Ibouanga'nın ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken ailesinden ilginç bir karar geldi. Yakınları olay aydınlatılana kadar cenazeyi teslim almayacaklarını ve yetkililerden açıklama istediklerini kaydetti.

Öte yandan, şüpheli ölüm vakalarında, olay aydınlatılana kadar cenazenin 6 ay boyunca resmi olarak hastane morgunda kalabileceği öğrenildi.

Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi olan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'dan cumartesi akşamından itibaren haber alınamadı. Kızın erkek kardeşi Orphe Moise, durumu yetkililere bildirdi. Pazar günü Yeşilköy köyü yakınlarından geçen trenin makinisti, Filyos Çayı'nda hareketsiz haldeki kişiyi fark edip ihbarda bulundu. Olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Çayda bulunan cesedin, 3 ay önce Türkiye'ye gelen Dinabongho'ya ait olduğu belirlendi. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan otopsiye göre genç kızın ölümünün suda boğularak meydana geldiği belirtildi.