Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanlığı görevinden istifa ederek partisinden Zonguldak Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmasına rağmen aday gösterilmeyen İlkay Varol Demirköse, ‘’Allah var, ölüm var, hesap var’’ dedi.

AK Parti de istifa depremi... AK Parti de istifa depremi...

Demirköse, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarında, şu ifadeleri kullandı:

‘’Allah var, ölüm var, hesap var.

Çok şükür verilemeyecek hiç bir hesabımız yok ama sorulacak ve alacak çok hesabımız var,

zamanı var...

2012-2018 dönemi MHP Zonguldak İl Sekreteri, 2018-2022 dönemi MHP Zonguldak İl Başkanı olarak görev yaptım ve Kasım 2022 de Milletvekili A.Adaylığı niyet ve arzumuzla İl Başkanlığı görevimden ayrıldım.

MHP İl Başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde yapıcı ve onarıcı bir siyaset anlayışı ile parti politikalarımıza uygun bir şekilde yaptığım çalışmalar, yerelde, ulusal basında ve TBMM’de gündem olmuş karşılık bulmuştur. MHP İl Başkanı olarak görev yaptığım ve Milletvekili A.Adayı niyetimle görevimden ayrıldığım günden itibaren bütün çalışmalarımda bana samimiyetle, cesaretle, açıkça destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Milletvekilliği adaylığı sıralamasında taktir Sayın Genel Başkanımızındır.Sayın Genel Başkanımız bizim dışımızda değerlendirme yapmış olup bütün A.Adaylarımız MHP'nin Milletvekili Adayıdır.

Seçimlere girecek bütün Milletvekili adaylarımızı tebrik ediyor üstün başarılar diliyorum.

Zonguldak’a hizmet bizim davamızdır ve davamızdan da asla vazgeçmeyeceğiz.Çünkü biz bu şehirde doğduk, bu şehirde ekmek yedik, bu şehirde ömrümüzü tüketiyoruz, atamızı bu şehirde toprağa verdik ve son nefesimizi de bu şehirde vereceğiz. Biz bu şehre borçluyuz, borcumuzu da Zonguldak’a hizmet ederek Zonguldak’ı sahiplenerek ödeyeceğiz.

Zonguldak’ı sahiplenmek için Milletvekili olmak şart değildir. Bu şehirde doğmak, nefes almak, ekmek yemek, su içmek, acısında sevincinde bu şehirde olmak bu şehri sahiplenmek için yeterlidir.

Mensubu olmaktan onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin son kalesi ve Türk Milletinin kendisidir. Milliyetçi Hareket Partisine sahip çıkacağız dolayısı ile Zonguldak’a ve Ülkemize sahip çıkacağız. Süreci ve çalışmaları yakından takip edip katkı sağlayacağız.

Bu süreçte çalışmalarımızı engellemek için içerden veya dışarıdan her türlü karalama, itibarsızlaştırma, çamur atma, tuzak kurma eylemleri yapmak isteyenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz, Milliyetçi Hareket Partisini şahsi çıkarları için kullanmak isteyenlere de kim olursa olsun mutlaka karşı duracağız izin vermeyeceğiz.

Siyaset uzun soluklu bir yoldur. Bu yolda yürümek sabır, samimiyet ve sadakat gerektirir.

Yolu doğru olanın yükü de ağır olacaktır ancak yükümüzden de asla şikayetimiz olmayacaktır.

Dün sövdüklerini bugün övenler, dün övdüklerine bugün sövenler göstermiştir ki, köpekler her avcı ile ava çıkarlar. Avcıda bellidir, ava çıkanda. Dost ta bellidir, düşmanda.

Biz çok şükür büyük Türk Milleti ile yola çıktık.

Bu güne kadar da yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza asla satmadık.

Korkaklara güvenerek te yola çıkmadık.

Biz Allaha güvenerek yola çıktık, sefer bizden zafer Allah’tandır, buna inandık.

Zonguldak için, ülkemiz için çok çalıştık, çok emek harcadık. Emeğimizi ve çalışmalarımızı heba etmek isteyenlerin de mutlaka karşısında olacağız, yeri zamanı gelince hesabını mutlaka soracağız.

14 Mayıs’ta elbirliğiyle istiklalimize, istikbalimize, davamızın itibarına ve Zonguldak'ın, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkıp katkı vereceğiz.

İnanıyoruz ki 14 Mayıs’ta herkes ektiğini biçecek, sorumluluğunun gereğini yerine getirecektir.

Seçimlerin Zonguldak için ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor aziz milletimizi Cenabı Allah'a emanet ediyorum.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ